Янукович виступив за стару "спрощену" систему і проти "податкової тиранії"

Президент пропонує виключити норми про те, спрощенець має мати не більше 4 найманих працівників, а обсяг доходу не перевищувати 600 тис. гривень.

Президент Віктор Янукович вважає, що прийнятий парламентом Податковий кодекс звужує права громадян і може призвести до порушення їх конституційних прав, а також рекомендував Раді зберегти чинну спрощену систему оподаткування.

"Для уникнення таких ризиків вважаю за необхідне зберегти чинну спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", - зазначив Янукович.

Президент пропонує виключити норми про те, спрощенець має мати не більше 4 найманих працівників, а обсяг доходу не перевищувати 600 тис. гривень.

Також він просить виключити главу, яка встановлює обмеження на види діяльності, на які поширюється система спрощеного оподаткування.

"У Кодексі проігноровано закріплений у статті 62 Конституції принцип невинуватості особи та звільнення її від необхідності доведення своєї правоти", - зазначає Янукович.

Зокрема, вказує президент, у разі, якщо платник податків в адміністративному порядку оскаржує будь-яке рішення податкового органу, тягар доведення помилковості такого рішення покладається на платника (пункт 56.4 статті 56).

Іншими словами, в даному випадку Кодекс виходить із того, що податковий орган у відносинах із платником податків апріорі правий.

Президент вважає, що обов'язок доведення правомірності рішення контролюючого органу, в тому числі щодо нарахувань податкових зобов'язань, покладається на контролюючий орган.

Як відомо, 30 листопада Янукович наклав часткове вето на Податковий кодекс. Як пояснив президент, його не задовольнило, що в урядовому проекті кодексу суттєво обмежені права підприємців та непомірно посилена роль податкової адміністрації.

У Партії регіонів обіцяють якнайскоріше ухвалити доопрацьований документ, оскільки на його основі має бути написано держбюджет на 2011 рік.

Читайте усю хроніку "нового Майдану": підприємці проти Податкового кодексу

Читайте також:

Депутати отримали від Януковича поправки до Податкового кодексу

Майдан вимагає переписати ще один скандальний кодекс

Азаров поскаржився, що його Податковий кодекс "замазали чорною фарбою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: