Українці отримуватимуть зарплату двічі на місяць

Віктор Янукович змінив строки виплати заробітньої плати. Тепер в Україні зарплата повинна видаватися мінімум два рази на місяць.

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати". Відтепер українці отримуватимуть зарплати не рідше двох разів на місяць.

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави. 23 вересня Верховна рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати". Даним законом викладено у новій редакції статтю 115 Кодексу законів про працю України. Передбачено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата".

Крім того, законом встановлено, що розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Статтю 24 Закону "Про оплату праці" викладено в новій редакції. Нею передбачено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Читайте також:

Янукович зрадів, що в Україні зросли зарплати

В Україні знизилася середня зарплата

В Україні зросла мінімальна зарплата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: