Янукович взяв НБУ під контроль

Абсолюту більшість в раді Національного банку України, згідно указу президента, відтепер скалдають представники діючої коаліції.

В п'ятницю, 16 квітня, президент Віктор Янукович призначив в раду Національного банку своїх представників, якими стали менеджери його адміністрації, радники і учені. З урахуванням членів Партії регіонів, обраних в раду парламентом, більшість в ньому сформували представники діючої влади.

У раді Нацбанку відбулася найбільша за останні три роки кадрова ротація. Президент Віктор Янукович змінив шість членів ради з своєї квоти, що включає сім чоловік. Згідно указу №545/2010, з 16 квітня до складу ради на сім років увійшли перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акимова, заступник голови адміністрації –керівник Головного управління з питань судової реформи і судового устрою Андрій Портнов, голова СБУ Валерій Хорошковський, завідувач кафедрою фінансів Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Віктор Федосов, радники президента Павло Гайдуцький (міністр сільського господарства в 1995-1996 роках) і Роман Шпек (віце-президент «Альфа-банку»). Голова держави не має права звільнити їх протягом найближчого року.

Цим же указом були відправлені у відставку члени ради Анатолій Даниленко, Петро Саблук, Микола Оніщук, Анатолій Федоренко, що працювали з лютого 2005 року, Арсеній Яценюк (з вересня 2006 року) і Володимир Поляченко (з травня 2008 року). У раді залишився тільки один представник колишнього президента Віктора Ющенка – директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Валерій Геєць. Його повноваження закінчуються в лютому 2012 року.

До складу ради, крім голови Нацбанку – зараз це Володимир Стельмах – і семи представників голови держави, входять сім членів від Верховної ради. Серед них п'ятеро – від діючої коаліції: Юрій Полунєєв (БЮТ), Василь Горбаль, Сергій Клюєв, Борис Колесников і Ігор Прасолов (все – Партія регіонів). Двоє членів ради, що залишилися, – його глава Петро Порошенко (обраний в 2007 році як член фракції "Наша Україна") і Михайло Гончаров (вибраний попереднім скликанням Ради як представник Соцпартії).

Таким чином, влада отримала більшість в раді центробанку.

Нагадаємо, раніше Верховна рада відмовилась направити запит президентові Віктору Януковичу про подання щодо звільнення Володимира Стельмаха з посади голови правління Нацбанку України.

Як відомо, п’ятирічний період повноважень глави Нацбанку Володимира Стельмаха закінчився ще 16 грудня.

Читайте також:

Рада відмовилась ініціювати відставку Стельмаха

Стельмах таємно дав Азарову мільярд гривень

Кабмін звільнив 29 радників прем'єра Тимошенко
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: