Янукович запропонував Росії і ЄС побудувати новий газопровід через Україну

Щоб збільшити обсяг транзиту російського палива в країни Європи, президент України запропонував Росії та Євросоюзу побудувати додатковий газопровід.

Україна пропонує Росії і Євросоюзу побудувати додатковий газопровід на українській території, щоб збільшити обсяг транзиту російського палива в країни Європи, заявив президент України Віктор Янукович на прес-конференції в п'ятницю.

"Що стосується газотранспортної системи, то у нас є своя концепція, яку ми запропонували нашим партнерам у ЄС та Росії. Ця концепція передбачає створення спільної компанії за участю країн ЄС, Росії та України. Мова йде про будівництво газопроводу через територію України, який би забезпечив додаткові обсяги транзиту газу до Європи", - сказав Янукович.

На долю України припадає 80% транзиту російського газу до Європи. Київ намагається переконати Москву відмовитися від ідеї будівництва "Південного потоку", який може суттєво знизити обсяги транзиту газу по українській території.

За словами Януковича, ця пропозиція має виглядати привабливою для Росії та ЄС.

"Зараз ми чекаємо від наших партнерів відповіді", - сказав президент.

Україна також готова модернізувати існуючу ГТС за участю ЄС і РФ заявив Янукович.

Україна є і буде надійним транзитером вуглеводнів, які прокачуються по її території з Росії до Європи, запевнив глава української держави.

Читайте також:

"Газпром" заявив, що "ні на крок" не відступить від "Південного потоку"

Французи візьмуть участь у будівництві газогону в обхід України

Азаров вже торгується з росіянами за українську трубу

ВідеоЯнукович запропонував Росії і ЄС побудувати новий газопровід через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: