Президента просять списати борги населення за послуги ЖКГ

Списаних з ПЕК боргів вистачило б, щоб двічі покрити борги громадян за житлово-комунальні послуги.

Підписані президентом Віктором Януковичем законопроекти, згідно з якими недержавним підприємствам ПЕК списується 24 млрд грн боргу суперечить будь-яким принципам соціальної справедливості, вважають українські профспілки.

"Щоб відновити ці принципи Україні потрібний закон, який списує борги громадян за житлово-комунальні послуги, і гарантує ліквідацію заборгованості по зарплатах", - говориться в повідомленні Національної федерації профспілок України (НФПУ).

В НФПУ вважають, що списаних з власників великих підприємств за спожитий природний газ і електричну енергію великими енергокомпаніями боргів вистачило б, щоб двічі покрити борги громадян за житлово-комунальні послуги.

"І тут йдеться про інтереси майже 17,5 млн домогосподарств, що є в Україні, тоді як сімей олігархів, які володіють великими підприємствами, у нас не більше сотні. Крім того, ці сім'ї заборговували українцям близько 1,2 млрд грн неоплачених зарплат", - заявив голова НФПУ Мирослав Якібчук.

На думку представників профспілок, щоб довести, що у нас будують Україну для людей, а не Україну для олігархів, президент повинен ініціювати нові законопроекти - Закон про списання заборгованості за спожитий природний газ і електричну енергію для населення України і Закон про примусове повернення громадянам заборгованості по виплаті заробітної плати", - додав Якібчук.

Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у квітні 2011 року зменшилася на 5,3% в порівнянні з березнем і на початок травня 2011 року становить 11 млрд 969,2 млн гривень.

Нагадаємо, що напередодні Віктор Янукович підписав закон про списання з ПЕК більше 24 млрд грн. заборгованості за газ в 1997-2010 роках.

Як повідомлялося, 12 травня Верховна Рада списала борги підприємств паливно-енергетичного комплексу на суму більше 24 млрд гривень перед державним бюджетом, а також відповідні взаємні борги підприємств ПЕК.

Читайте також:

Янукович списав 24 мільярди боргу з ПЕК

Борги, списані з тепловиків, перекладуть на населення

Рада списала борги підприємств ПЕК перед бюджетом на 24 млрд гривень

Експерт: обленерго очистили від боргів, щоб продати "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: