Японці побудують метро на Троєщину за 14 мільярдів

Для введення лінії метро в експлуатацію буде потрібно 200 вагонів рухомого складу, для придбання якого знадобиться близько 1,5 млрд. гривень

Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко заявляє, що угода про будівництво метрополітену на столичний житловий масив Троєщина буде підписана 28 січня з японською компанією.

"Я думаю, що завтра, 25 січня, буде підписано угоду з японською компанією з приводу будівництва метрополітену на Троєщину", - сказав він.

Він повідомив, що вартість будівництва становитиме близько 14 млрд. гривень, у тому числі на лівому березі Дніпра - 5,2 млрд. гривень, а на правому - 5,5 млрд. гривень.

Окрім того, для введення лінії метро в експлуатацію буде потрібно 200 вагонів рухомого складу, для придбання якого знадобиться близько 1,5 млрд. гривень, якщо буде закуповуватися рухомий склад вітчизняного виробництва.

Термін спорудження цієї лінії становить три роки.

"Є можливість отримання кредиту в єнах київським метрополітеном для будівництва цієї гілки метро. Це кредит на 30 років під 1,5% річних. Видається він за умов того, що буде використано японські технології при будівництві метро, зокрема, це буде японський рухомий склад і це буде японське метро", - сказав Крамаренко, зазначивши, що робоча сила і прохідники та підрядники під час будівництва метро можуть бути українські.

Він також повідомив, що паралельно з цим КМДА веде переговори з українськими і російськими банками про випуск облігацій київського метрополітену, грошові кошти від яких будуть спрямовані на будівництво цієї лінії.

Крамаренко також повідомив, що у даний час йде робота над підготовкою меморандуму, який планують підписати в лютому щодо будівництва тунелю під Дніпром.

За його словами, в реалізації проекту зацікавлені російський Автодор і французька компанія Vinci.

Як повідомлялося раніше, на розвиток столичного метро 2011 року планується залучити 1 млрд 182,5 млн гривень кредитних коштів, в тому числі кредит Європейського банку реконструкції та розвитку, а також кошти лізингу.

Читайте також:

Київ візьме мільярдний кредит на метро

У 2011 році Київ витратить 5 мільярдів на метро, мости і житло

У метро Харкова встановили лавки по 8 тисяч доларів кожна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: