Японія готова надати Україні кредит в 5 млрд. доларів

Під час візиту до Японії глава українського уряду домовилася про отримання довгоочікуваної позики.

японія
АР
Японія розглядає можливість надання Україні кредиту у 5 мільярдів доларів США.

Про це повідомив міністр економіки України Богдан Данилишин.

За його словами, ця тема обговорювалася під час переговорів українського прем’єра Юлії Тимошенко, керівником уряду Японії Таро Асо, міністром фінансів Японії Каору Йосано та керівництвом Японського банку міжнародного співробітництва (JBIC).

Данилишин зазначив, що наступного тижня Японія направить до України експертів, аби остаточно визначити умови та напрямки використання кредиту.

"На даний момент є домовленість, що цей кредит може бути наданий на умовах навіть більш вигідних, ніж в МВФ", - заявив міністр.

Так, за його словами, Україна може розраховувати на 25-річний термін повернення кредиту з відтер мінуванням виплати 3-5 років.

Данилишин наголосив, що ці кошти можуть "використовуватися лише на розвиток, зокрема, модернізацію комунальної сфери та ГТС, але не "проїдання".

Японія, наголосив міністр, не висуває ніяких політичних умов. Головна умова – банківські гарантії, і в останню чергу – урядові гарантії.

Данилишин зазначив, що Японія зацікавлена у наданні такого кредиту, оскільки це буде сприяти розширенню ринку збуту японських товарів та послуг.

Нагадаємо, що в Японії Тимошенко вдалося досягти домовленості, зокрема, щодо продажів українських надлишків квот на викиди парникових газів.

Читайте також:

В Японії Тимошенко назвали Жанною д'Арк

Тимошенко заспокоїла: Росія прикладеться до української труби

Тимошенко вмовляла японців вкласти гроші в українську ГТС

Тимошенко: головним інвестором української ГТС буде Японія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: