Японія надала МВФ кредит на суму 100 млрд. доларів

Для поповнення фінансових ресурсів країн-членів МВФ Японія виділила 100 млрд. доларів.

Міжнародний валютний фонд отримав кредит в Японії на суму 100 млрд. дол., повідомляється в поширеній Фондом заяві. Дана позика призначена для "тимчасового поповнення фінансових ресурсів країн-членів МВФ".

Ця сума становить близько 31% від загального обсягу квот членів МВФ. До отримання позики Фонд мав вільні ресурси обсягом близько 143 млрд. дол. Ще близько 51 млрд. дол. він може привернути за допомогою своїх звичайних програм запозичень.

Угода про виділення кредиту була підписана 13 лютого цього року в Римі директором-розпорядником МВФ Домініком Стросс-Каном і міністром фінансів Японії Сіоїті Накагава. Після підписання Стросс-Кан заявив, що МВФ «глибоко вдячний японському уряду за його підтримку.

«Ця позика - найбільша додаткова підтримка Фонду, отримана від однієї країни-члена за всю його історію", - зазначив він.

Також Стросс-Кан висловив сподівання, що інші члени МВФ приєднаються до Японії в підтримці діяльності Фонду.

МФВ планує використовувати отримані кошти для надання кредитів країнам-членам Фонду, найбільш постраждалим в результаті фінансово-економічної кризи.

Раніше повідомлялося, що в грудні 2008 р. прем'єр-міністр Японії Таро Асо закликав країни "Великої двадцятки" (G20) негайно збільшити резерви МВФ. Вже тоді Японія була готова надати цій організації до 100 млрд. дол., що не повинно було перевищити 10% від вартості японських золотовалютних резервів.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд в листопаді минулого року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту обсягом 16,4 млрд. дол. для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомозі економіці країни в умовах світової кризи. Тоді ж Київ отримав перший транш кредиту розміром 4,5 млрд. дол. Проте пізніше за МВФ відклав надання чергового траншу в майже 2 млрд. дол., пояснюючи це неналежним виконанням Україною узгоджених раніше стабілізаційних заходів.

Читайте також:

МВФ вимагає від України жорсткого кризового менеджменту

ЄС скликає "економічний" саміт

МВФ змусить Україну звернутися по гроші до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: