Японія втратила статус другої економіки світу

За підсумками 2010 року ВВП Японії поступилося ВВП Китаю, тим самим поступившися статусом другої після США економіки світу.

Уряд Японії опублікував дані про ВВП, за якими країна втратила статус другої після США економіки світу. Друге місце в світі за обсягом ВВП Японія займала з 1968 року.

За підсумками 2010 року, ВВП Японії склало 5,474 трильйона доларів, а Китаю - 5,879 трильйона доларів. Японська економіка вперше за останні три роки продемонструвала зростання - на 3,9 відсотка за рік. Однак ВВП Китаю за той же період збільшилося на 10,3 відсотка. При цьому за показником ВВП на душу населення Китай як і раніше далеко відстає від Японії - 4,5 тисячі доларів проти 40 тисяч доларів.

Японія сильніше інших розвинених країн постраждала від світової економічної кризи - скоротився експорт, який забезпечував би значну частку ВВП, а також внутрішнє споживання. У 2010 році курс ієни досяг максимуму за останні 15 років, що спричинило за собою зниження конкурентоспроможності японських товарів на зарубіжних ринках. Крім того, уряду Японії поки не вдається домогтися зниження дефіциту бюджету, який досяг рекордних розмірів. У січні 2011 року через високий рівень держборгу країни агентство Standard&Poor's вперше з 2002 року знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Японії з "AA" до "АА-".

Китай став третьою економікою світу в 2007-му році, відібравши цей статус у Німеччині. Ряд аналітиків прогнозував, що Китай обійде Японію за обсягом ВВП ще за підсумками 2009 року, проте тоді японській економіці вдалося утримати друге місце.

Якщо темпи економічного зростання в Китаї збережуться, то ця країна, відзначають опитані експерти, протягом найближчих десяти років відбере статус першої економіки світу у США.

Наадаємо, у квітні-червні 2010 року Японія поступилася Китаю місцем другої після США найбільшої економічної держави планети.

Читайте також:

Китай став другою економікою у світі, змістивши Японію

ЄЦБ припинив скуповувати борги країн єврозони

Керівник місії МВФ відзначив, що Україна робить успіхи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: