Японії пророкують різке відновлення економіки

Японські економісти переконані, що у другій половині 2011 року економіка країни почне швидко відновлюватися.

Економіка Японії до червня знаходитиметься у фазі спаду, переживаючи наслідки березневих стихійних лих. Але вже в другій половині цього року в країні почнеться активний період відновлення. Таку думку висловив президент Азіатського банку розвитку Харухіко Курода, виступаючи в Ханої на сесії цієї фінансової організації.

"Японська економіка падатиме приблизно до червня, проте потім вона відновиться під впливом підвищення попиту, що стане плюсом для усієї Азії", - сказав він. За даними президента банку, навіть на північному сході Японії, постраждалому від руйнівного цунамі, збитків зазнали не усі заводські потужності. За декілька місяців в країні, на його думку, будуть вирішені нинішні гострі проблеми, з якими стикається виробництво.

В той же час, як пишуть японські ЗМІ, 49 керівників провідних приватних компаній Японії повідомили, що несуть істотні втрати в результаті стихійних лих. Вони вважають, що нинішній фінансовий рік закінчать з дефіцитом.

Бізнесмени посилаються на проблеми з порушенням ритму доставки деталей і вузлів, нестачу пакувальних матеріалів. Значна кількість японських компаній працює без великих складських приміщень, виконуючи при цьому роботу точно в строк. Негативний впливає на виробничі процеси також нестача електроенергії. Нинішнім літом влада мають намір звернутися до бізнесу і приватних осіб з проханням скоротити її споживання в середньому на 15%.

Нагадаємо, що один з найуспішніших у світі інвесторів мільярдер Уоррен Баффет, вважає, що катастрофа у Японії не завдасть значної шкоди перспективності економіки країни. Як запевняє бізнесмен, руйнівний землетрус - це виняткова подія, яка підвищить купівельну спроможність акцій японських компаній.

Баффет прогнозує, що на відновлення піде трохи часу, але катастрофа не змінить майбутнього економіки Японії. Бізнесмен також запевнив, що якби він мав акції японських компаній, то точно не продавав би їх.

Читайте також:

Уоррен Баффет: Катастрофа у Японії не зруйнує її економіку

Японія втратила статус другої економіки світу

Збитки від землетрусу в Японії вже сягнули 300 мільярдів доларів

Японські компанії переносять виробництво за межі країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: