Японські компанії переносять виробництво за межі країни

Землетрус 11 березня і ядерна аварія рівня чорнобильської змусили найбільші японські компанії шукати виробничу альтернативу за межами країни.

Потужний землетрус 11 березня та підвищення рівня небезпеки на аварійній АЕС "Фукусіма" примусили японських бізнесменів шукати виробничу альтернативу за кордоном. Багато компаній через стихію зіткнулися з перебоями в постачанні і відключеннями електроенергії.

Для того, щоб знизити свою залежність від внутрішнього ланцюжка постачань, підприємства переглядають структуру виробництва, пише Дело.

Промисловий сектор країни несе великі втрати: зруйновано багато підприємств та інфраструктура. Наразі стабільно виникають перебої з електрикою, викликані атомною кризою, втратили дах над головою багато співробітників.

Уряд запевняє, що виробничі потужності будуть відновлені, але наслідки відчуватимуться і надалі, оскільки корпорації, що зіткнулися з дефіцитом ресурсів за останній місяць, диверсифікують структуру виробництва не на користь Японії.

"Цунамі і землетрус підвищують страхові ризики, - говорить колишній міністр економіки країни Хейдзо Такенака. - Через це багато компаній можуть перенести свої підприємства за рубіж".

Найбільше наслідки катастрофи відчувають на собі компанії, що знаходяться найближче до епіцентру землетрусу, в північно-східному регіоні Тохоку, але тенденція проявляється по корпоративному сектору в цілому.

Читайте також:

Японія втратила статус другої економіки світу

Збитки від землетрусу в Японії вже сягнули 300 мільярдів доларів

Рівень небезпеки аварії на "Фукусімі" офіційно підвищений до Чорнобильського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: