Яресько назвала суму кредитів від міжнародних донорів, які Україна отримає в 2016 році

Дата публікації
Перегляди
3802
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Яресько назвала суму кредитів від міжнародних донорів, які Україна отримає в 2016 році

Яресько розповіла, що в 2016 році Україна отримає до 10 мільярдів доларів кредитів / Фото: Reuters

МВФ має визначитися найближчим часом із черговим траншем.

У 2016 році Україна отримає від міжнародних кредиторів позик на близько 10 млрд доларів США.

Про це сьогодні сказала міністр фінансів Наталія Яресько під час брифінгу в Кабміні, передає УНІАН.

Уже найближчим часом має відбутися засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо виділення Україні чергового траншу кредиту на 1,7 млрд доларів.

"У нас були дуже продуктивні дискусії між президентом (Петром Порошенком) та директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард у Давосі. Обговорили уточнення та останні зміни в Меморандумі. Над цим ми працюємо. І вже після цього буде дата засідання Ради директорів (щодо України). Сподіваюся, що це буде найближчим часом", - сказала Яресько.

Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань в рамках другого перегляду програми співпраці, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

"Обговорюється дуже багато. Ви знаєте, що Меморандум оновлюється з кожним переглядом, і він включає цілу програму реформ - від монетарної та банківської до фіскальної політики, питання приватизації, управління державними підприємствами, реформу освіти, пенсійну реформу, антикорупційну політику. Все, що держава хоче зробити, - все відображено (у Меморандумі). Зараз йдеться про деталі. Думаю, що ми знайдемо рішення для всіх питань найближчим часом", - сказала міністр фінансів.

При цьому Яресько відзначила, що пропозиції в Меморандум обговорюються пакетом і не поділяються на пропозиції уряду, пропозиції президента чи Нацбанку.

"Вони всі пішли разом. Є пропозиції щодо всіх деталей, ми їх відпрацьовуємо. Найближчим часом завершимо. Кожен день обговорюємо. Досить продуктивно і успішно", - сказала Яресько.

Вона уточнила, що МВФ немає претензій до держбюджету-2016. 

"Щодо бюджету поки що немає якихось зауважень за нашими зобов'язаннями перед МВФ. У принципі, він прийнятий (Фондом) у цілому", - сказала Яресько.

Крім того, міністр закликала уряд Росії провести реструктуризацію "боргу Януковича" в розмірі 3 млрд доларів, на виплату якого в грудні 2015 року було накладено мораторій.

"У нас триває діалог за підтримки німецьких партнерів. І незважаючи на складність питання, я думаю, що ще є можливість знайти рішення поза межами судового процесу і в рамках наших зобов'язань як з МВФ, так і з іншими кредиторами. Я закликала і закликаю всі сторони взяти участь у реструктуризації. Це в наших спільних інтересах. Усі наші кредитори пішли на компроміс. Ми реструктуризували більш як 12 мільярдів доларів боргу. У нас був цілий рік всіляких домовленостей і всі знайшли рішення", - уточнила Яресько.

Зазначимо, що стрімке знецінення гривні допомогло чиновникам "зменшити" валютний держборг України.

Україна отримає від міжнародних кредиторів позик на 10 млрд дол

Україна отримає від міжнародних кредиторів позик на 10 млрд дол
Наступна публікація