Яресько розповіла, за якої умови МВФ може "заморозити" видачу кредиту Україні

Відтермінування видачі позики автоматично заблокує грошову допомогу й від інших міжнародних донорів.

Виділення Україні чергового траншу кредиту в розмірі 1,7 млрд доларів США від Міжнародного валютного фонду опинилося під питанням. У разі можливої відставки уряду МВФ може "заморозити" надання грошей і тому вичікує, як вирішиться політична криза в Києві.

У разі зміни складу Кабміну МВФ може взяти паузу в програмі розширеного фінансування EFF. Продовжить фінансування лише після того, як потенційно новий уряд візьме на себе зобов'язання виконувати зобов'язання, які взяв на себе нинішній уряд у рамках Меморандуму про співпрацю. Про це в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.

"Вони (МВФ) будуть чекати, поки буде зрозуміло, яка виконавча влада і чи бере вона на себе зобов'язання виконувати ті умови, за якими вже надали 6,7 мільярда доларів. І, ймовірно, ось-ось, (виділять) наступний транш 1,7 мільярда доларів", – сказала Яресько.

Якщо МВФ заблокує виділення чергового траншу, то позики не нададуть й інші міжнародні донори, котрі орієнтуються на дії фонду. Загалом у 2016 році Україна планує отримати до 10 млрд доларів США кредитів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: