Гривня впала через відсутність кредиту від МВФ

Екс-спікер Арсеній Яценюк закликає уряд негайно поновити переговори з Міжнародним валютним фондом.

Основною причиною різкого падіння курсу гривні стала відсутність другого траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду, переконаний лідер громадської ініціативи "Фронт змін" Арсеній Яценюк.

На прес-конференції у Львові він закликав український уряд терміново відновити діалог щодо виділення другого траншу від МВФ.

Яценюк зауважив, що "негативний сигнал від МВФ є прямим сигналом для інвесторів".

"Звідки узявся долар по 9 гривень? По-перше, зрозуміла всім важка загальноекономічна ситуація. Але, я вважаю, що кожна ситуація має тональність. Україна не отримала другого транша МВФ, уряд і НБУ не отримали золотовалютних резервів для стабілізації курсу долара.

Саме тому у НБУ немає можливості в повному обсязі підтримувати стабільність. Необхідно продовжити переговори і отримати другий транш. Що стосується будь-яких інших кредитів, я глибоко сумніваюся в тому, що Україна зможе їх отримати, особливо, якщо така позика має політичне забарвлення", - заявив Яценюк.

На думку екс-спікера, помилка НБУ полягає в тому, що його голова Володимир Стельмах надмірно "прогнувся" перед урядом. "Побоявся відповідальності за інфляцію і тому включив задню передачу по курсу. І друга помилка - в таких умовах НБУ має бути незалежним. У тому числі, він зобов'язаний був вийти із закритою або відкритою критикою Держбюджету", - підкреслив депутат.

Яценюк також застеріг НБУ і уряд від спроб заборони інфляції за рахунок курсової політики, зазначивши, що в нинішніх умовах це неможливо.

Зі свого боку, Нацбанк пояснює падіння гривні провокаціями у парламенті та невизначеністю з підсумками розгляду в КС питання умов здійснення Нацбанком рефінансування комерційних банків і майбутньою політикою Мінфіну після очікуваної зміни його керівництва.

Як повідомив напередодні радник голови НБУ Валерій Литвицький, девальваційний тиск на курс гривні на готівковому і безготівковому ринках чинять, серед іншого, відтік засобів з депозитів, необґрунтована і заполітизована критика Нацбанку і невизначеність економічних перспектив.

Нагадаємо, торги на міжбанківському валютному ринку 23 лютого завершилися в діапазоні 8,94-8,995 грн/дол. Курс долара в пунктах обміну валют комерційних банків перевищив позначку в 9 грн. ще раніше. 23 лютого вранці курс купівлі долара в обмінниках становив 8,35-8,80 грн. Продавали долар банки по 8,77-9,40 грн.

Читайте також:

Долар перевищить 10 грн. вже цього тижня

Порошенко: МВФ не відмовив Україні

Тимчасову адміністрацію ввели вже у восьмому банку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: