"Є ризики": Коболєв прокоментував можливість нового позову "Нафтогазу" проти "Газпрому"

"Є ризики": Коболєв прокоментував можливість нового позову "Нафтогазу" проти "Газпрому"

Коболєв

Подавання такого позову з великою ймовірністю може призвести до порушення мирової угоди 2019 року

Екскерівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає, що новий позов проти "Газпрому" може призвести до порушення мирової угоди з російським монополістом та до розриву транзитного контракту. 

Про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Згідно з юридичним аналізом, який пан Вітренко отримав, коли він ще працював в "Нафтогазі", від наших норвезьких юристів, за допомогою яких ми виграли Стокгольмський арбітраж (тобто їх точно не можна підозрювати в некомпетентності), подача такого позову проти "Газпрому" з великою ймовірністю призведе до порушення мирової угоди, яку ми уклали в грудні 2019 року з "Газпромом". Нагадаю, на підставі цієї угоди ми отримали $2,9 млрд, які ми виграли у "Газпрому". І пан Вітренко, як підписант цієї угоди з боку "Нафтогазу", якому ми дали довіреність і можливість довести цю справу до кінця, чудово про це знає", - сказав Коболєв.

На думку колишнього очільника "Нафтогазу", позов проти "Газпрому" може призвести до розриву транзитного контракту, за яким росіяни нам наразі сплачують фіксовану оплату незалежно від фактичних обсягів транзиту.

"Більш того, навіть якщо він його подасть, то мені дуже цікаво побачити, коли азійський газ з'явиться в Україні. Підсумовуючи. Ми вважаємо, що подача такого позову з великою ймовірністю може призвести до порушення мирової угоди 2019 року. А частиною всього пакету домовленостей зокрема була і нова угода на транзит. Ось чим ми ризикуємо", - пояснив Коболєв. 

Нагадаємо, новопризначений голова правління "НАК Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що компанія використовуватиме всі юридичні можливості, аби чинити тиск на російський "Газпром". Чинний контракт зокрема дозволяє звертатися в міжнародний арбітраж. 

Новини тижня: Юрія Вітренка призначили на посаду глави "Нафтогазу"

Новини тижня: Юрія Вітренка призначили на посаду глави "Нафтогазу"

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація