ЄБРР надасть Україні 8 мільйонів доларів на енергетику

Банк зацікавлений у розробці проектів щодо ефективності використання енергоресурсів.

Європейський банк реконструкції та розвитку має намір надати не менше 8 млн. дол. технічної допомоги для розроблення проектів у галузі енергоефективності.

Про це заявив старший банкір ЄБРР Пітер Хобсон у ході зустрічі з керівництвом Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів.

Метою зустрічі стало обговорення спільних дій у напрямку пошуку таких проектів. Зокрема, представники ЄБРР наголосили, що банк зацікавлений у розробках з малої гідроенергетики, вітроенергетики, виробленні теплової енергії з біомаси тощо.

Фінансування в рамках обговорюваного траншу технічної допомоги відбуватиметься без залучення банків-посередників. На початковому етапі передбачено підтримку консультативно-технічного характеру.

Як повідомлялося, президент Європейського банку реконструкції і розвитку Томас Міров заявив, що економічна ситуація в Україні є найгіршою серед країн Східної Європи.

Водночас, глава Європейського банку реконструкції і розвитку наголосив, що нині не бачить прямої загрози дефолту в жодній із вражених кризою країн Східної Європи.

Нагадаємо, ЄБРР минулого року профінансував реалізацію програм в Україні на суму близько 1 млрд. дол. Банк чекає мандатний запит від українського уряду на надання кредиту під будівництво лінії електропередачі "Запорізька АЕС-Каховка" (Херсонська обл.). У 2009 році банк планує виділити кредит на будівництво ЛЕП "Підстанція Новоодеська-Харцизьк" (Донецька обл.) та завершити кредитування проекту по будівництву ЛЕП "Рівненська АЕС-Підстанція Київська". За його словами, реалізація вказаних проектів сприятиме зниженню витрат при передачі електроенергії і компенсує введення додаткових генеруючих потужностей завдяки ліквідації вузьких місць при електропередачі.

Читайте також:

ЄБРР: в Україні найгірша економічна ситуація в Східній Європі

Єврокомісія готова надати допомогу будь-якій державі ЄС

Ющенко: Україна нічого не втратить, якщо МВФ не дасть грошей

ЄБРР виділить Україні у 2009 році понад 1 млрд. дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: