ЄБРР поділить між українськими банками 600 млн. доларів

ЄБРР надасть банкам кредитні лінії для кредитування середнього та малого бізнесу, енергозбереження.

Європейський банк реконструкції і розвитку вже у травні може визначити перелік українських банків, які отримають фінансову допомогу. Про це повідомив провідний радник ЄБРР Антон Усов.

Передбачається, що на потреби українських банків буде виділено 600 млн. доларів.

"У планах ЄБРР - надати допомогу із метою збільшення регулятивного капіталу українських банків, і з цього приводу ведуться активні переговори. Розглядаються два варіанти: надання субординованого кредиту або входження в капітал", - уточнив Антон Усов.

За його словами, ЄБРР не обмежиться тільки збільшенням регулятивного капіталу обраних банків.

"Після підписання угод із ними Європейський банк реконструкції та розвитку надасть їм кредитні лінії для кредитування середнього та малого бізнесу, енергозбереження. Адже нині банки перестали виконувати свою функцію - вони не кредитують", - відзначив він.

Радник ЄБРР повідомив, що зараз проводиться аудит претендентів і лише після аналізу його результатів ЄБРР ухвалить рішення.

"Таке рішення може бути ухвалене на чергових зборах акціонерів, які відбудуться в травні. Передчасне повідомлення про результати ми не вітаємо, тому що це може викликати відплив вкладників з інших банків", - підкреслив він.

При цьому Антон Усов відзначив, що ЗМІ вже розповсюдили інформацію про п’ять банків, які нібито отримають допомогу ЄБРР (йдеться про "Мегабанк", "Укрсиббанк", "Укрсоцбанк", "Укрексімбанк" і банк "Форум"), проте ця інформація поки що не може вважатися достовірною.

"Наприклад, ствердно повідомляється, що буде виділено певну суму "Укрексімбанку". Однак ще нічого не підписано. Суворо кажучи, немає гарантії навіть в "Укрексіму". Деякі ЗМІ випереджають події, користуючись джерелами витоку інформації", - сказав він.

Радник ЄБРР відзначив, що переговори про можливість входження в капітал банків п’ятіркою озвучених банків не обмежуються.

"Так, активно просуваються переговори з "Кредитпромбанком". Нічого поки не підписано, але наміри є", - уточнив він.

Читайте також:

Нацбанк пояснив, що гривня зміцнила позиції без його допомоги

НБУ ліквідував проблемний банк у Києві

Інвестори знову цікавляться Україною

Через вступ до СОТ Україна вже втратила понад 700 млн гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: