ЄБРР помістив Україну в четвірку держав з найбільшим падінням економіки

Крім нашої країни до списку держав з найбільшим рівнем рецесії увійшли Росія, Румунія та Туреччина.

Глава Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Томас Міров вважає, що найбільш глибоку рецесію в 2009 році слід очікувати в чотирьох країнах - Росії, Румунії, Туреччині та Україні.

У названих країнах ВВП за підсумками поточного року може знизитися на 4-15%.

"Розмах і глибина кризи означає, що ми можемо не побачити повернення до двозначних темпів зростання, рекордних рівнів інвестицій і досяжного фінансування", - вважає голова ЄБРР.

Крім того, на думку Мірова, занепокоєння викликають надмірне зростання проблемних кредитів і можливість корпоративних дефолтів, так само як і проблема залежності регіонів від зміни валютних курсів.

Глава ЄБРР між тим переконаний в необхідності адекватно оцінювати наслідки поточної кризи і не виключати можливості виникнення нових проблем в майбутньому.

"Криза почалася у фінансовому секторі, а потім перекинулася на реальний сектор економіки. Відповідний відгук у фінансовому секторі, поза сумнівом, знову вдарить по банківських балансах", - розповів він.

Проте, не дивлячись на труднощі, глава банку переконаний, що країнам Центральної та Східної Європи не варто опускати руки.

Регіон повинен прагнути до досягнення стійкого зростання після закінчення поточної кризи, відзначає він. Для цього необхідно провести реструктуризації приватних і корпоративних боргів, для того, щоб уникнути дефолтів, також важливо відновлювати ринок кредитування.

Разом з тим Міров відзначає, що попит країн регіону на фінансування з боку ЄБРР найближчим часом залишиться високим.

За даними Світового банку, рецесія у світовій економіці виявилася глибшою, ніж очікували, і зниження світового ВВП складе цього року 2,9%, а не 1,7%, як раніше прогнозувалося.

У цілому зростання світового ВВП повинне поновитися в 2010 році і досягти 2% (у країнах, що розвиваються, - 4,4% в 2010 році і 5,7% в 2011 році), вважає Світовий банк.

Читайте також:

Мінекономіки: найглибшу точку кризи Україна вже минула

У США припинилось падіння економіки

Нацбанк: для реального сектора економіки найгірше залишилося позаду

Виробництво в Україні впало на третину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: