ЄБРР профінансує Укрзалізницю в обмін на реформи

ЄБРР пообіцяв Укрзалізниці удвічі більше грошей в обмін на реформи.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий до співпраці з Укрзалізницею та виявив бажання подвоїти фінансування своїх проектів за умови реформування залізничної галузі України.

Серед перспективних нових проектів, що можуть з'явитися вже цього року, залізничники та банкіри називають проекти з електрифікації та оновлення рухомого складу. Про це йшлося під час зустрічі генерального директора Укрзалізниці Володимира Козака з директором департаменту транспорту ЄБРР Сью Барет, що відбулася 4 квітня у Києві.

ЄБРР також буде сприяти Укрзалізниці у розробці нових кредитних програм.

"ЄБРР сприятиме українським залізницям розробляти спільні проекти також і з Європейським інвестиційним банком", - зазначила Барет.

Нагадаємо, що спільними зусиллями ЄБРР та Укрзалізниці вже реалізуються кілька проектів. Один з них — проект "Впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів на залізницях України". За рахунок коштів кредиту закуплено 24 колійні машини на суму 80 млн дол. Також у межах цього проекту вже проведено тендер щодо відбору підрядника для проектування та будівництва Бескидського тунелю. Сума контракту разом з ПДВ та непередбаченими витратами складає 102,7 млн євро.

Крім того, Укрзалізниця та ДП "Донецька залізниця" підписали Кредитну угоду з ЄБРР для реалізації комерційного проекту "Оновлення рухомого складу на залізницях України", метою якого є придбання вантажних піввагонів. Загальна вартість проекту становить 73,5 млн дол. США, кредитні кошти - 62,5 млн дол. США, кошти Донецької залізниці – 11 млн дол. Проект знаходиться на стадії реалізації.

Читайте також:

Регіонали зробили керівником "Укрзалізниці" свою людину

Україна закупить 10 швидкісних потягів Hyundai

Між Львовом і Києвом запустять швидкісні поїзди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: