ЄБРР: в Україні найгірша економічна ситуація в Східній Європі

Проте, незважаючи на труднощі, Європейський банк реконструкції та розвитку вважає, що Україна уникне дефолту.

Економічна ситуація в Україні є найгіршою серед країн Східної Європи.

Таку оцінку в інтерв’ю німецькій радіостанції Deutschlandfunk висловив президент Європейського банку реконструкції і розвитку Томас Міров.

Країни Східної Європи з огляду на фінансову і економічну кризу постали перед серйозними викликами, констатував Міров. Відповідаючи на запитання "в якій країні ситуація на даний момент є найбільш загрозливою?", керівник ЄБРР сказав: "Абсолютно точно – в Україні. Ціни на промислову продукцію падають, вартість імпортованих енергоносіїв для України суттєво зросла. До того ж, у цій країні складна політична ситуація. Загалом становище дуже непросте. Відсоткові надбавки за ризики по зовнішніх запозиченнях для українських підприємств і фінансових установ різко підскочили", - відзначив Міров.

Водночас, глава Європейського банку реконструкції і розвитку наголосив, що нині не бачить прямої загрози дефолту в жодній із вражених кризою країн Східної Європи. На думку Томаса Мірова, для країн-донорів поки немає нагальної потреби суттєво збільшувати обсяги кредитних ресурсів для держав із перехідною економікою.

Крім того ЄБРР готовий для стабілізації ситуації у регіоні розглядати можливість викупу акцій деяких найбільших банків, які мають нагальні проблеми із ліквідністю. Банк вже погодив придбання великих пакетів акцій двох провідних фінансових установ Румунії. Відповідні переговори ведуться і з одним із латвійських банків.

Читайте також:

"Проблемним" банкам заборонили виплачувати пенсії

Банки з початку року заробили 2 млрд. грн.

Криза б’є українців болючіше, ніж білорусів та росіян

Ющенко знайшов десять банків, які працюють без порушень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: