ЄЦБ припинив скуповувати борги країн єврозони

За весь час дії програми Європейський центробанк викупив з ринку держпапери на суму 76,5 млрд євро.

Європейський центральний банк минулого тижня припинив свою програму скупки держборгу країн зони євро.

За весь час дії програми ЄЦБ викупив з ринку держпапери на суму 76,5 млрд євро.

Перед повідомленням про припинення викупу ЄЦБ європейського держборгу стало відомо, що в січні інфляція в зоні євро прискорилася в порівнянні з попереднім місяцем з 2,2 до 2,4%, максимального рівня більш ніж за два роки. Це вище, ніж цільовий рівень ЄЦБ - "нижче, але близько 2%". На пресс- конференції за підсумками січневого засідання голова ЄЦБ Жан-Клод Тріше заявив, що готовий діяти з проблеми інфляції.

Очікується, що за підсумками свого лютневого засідання в четвер, 3 лютого, ЄЦБ збереже ставку на поточному рівні в 1%. Проте більше, ніж очікувалося, зростання цін в січні може спричинити наполегливіші попередження про те, що ЄЦБ почне посилювати монетарну політику в зоні євро, як тільки побачить ознаки того, що інфляція виходить з-під контролю. З цієї точки зору припинення скупки держоблігацій зіграє на руку ЄЦБ і засвідчить, що він перестав працювати в антикризовому режимі.

Нагадаємо, в травні 2010 р. ЄЦБ почав свою програму викупу державних боргів проблемних країн зони євро на піку грецької кризи. Центробанк ніколи не розкривав терміни дії програми і чиї саме папери він купує.

Читайте також:

Населення продовжує скуповувати іноземну валюту

У США знайшли головних винуватців фінансової кризи

Світовій економіці потрібно 103 трлн доларів для виходу з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: