Єдине в Україні виробництво алюмінію зупинили

Україна більше не виробляє алюміній, половину працівників Запорізького алюмінієвого комбінату звільнять.

"Русал" російського бізнесмена Олега Дерипаски зупинив виробництво алюмінію на Запорізькому алюмінієвому комбінаті (ЗАлК). Таким чином, в Україні більше не буде вироблятися первинний алюміній.

Головна причина зупинки виробництва - відсутність диференційованих тарифів на електроенергію, витрати на яку становлять 45,5% собівартості продукції. За даними компанії, збитки комбінату за період з 2008 по 2010 рік сягли 140 млн доларів.

"На поточному тижні з волгоградського заводу "Русала" надійшла перша партія алюмінієвих чушок для виготовлення прокату на потужностях ЗАлКу", - розповіли в прес-службі комбінату. Таким чином, на ЗАлКу розраховують випускати 15-20 тис. т прокату на рік.

Зупинка виробництва алюмінію на ЗАлК спричинить звільнення половини співробітників заводу, а відновлення виробництва стане можливим лише у разі надання підприємству пільгових тарифів на електроенергію або зростання світових цін на алюміній.

За даними ЗАлК, в 2007 році чисельність його співробітників становила близько 5 тис. осіб. Минулого ж року на ЗАлКу працювало всього 990 людей.

ЗАлК є єдиним в Україні виробником алюмінію."Русал", один з найбільших виробників алюмінію у світі, крім ЗАлК володіє в Україні Миколаївським глиноземним комбінатом.

Читайте також:

Українська металургія відновлюється найшвидше у Європі

Україна має намір забрати у Дерипаски найбільшого виробника алюмінію

"Алюмінієвий король" Росії зізнався, що платив мафії за "кришу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: