Єдині ліміти та скасування додаткових комісій – НБУ пропонує зміни через проблеми з електроенергією

Єдині ліміти та скасування додаткових комісій – НБУ пропонує зміни через проблеми з електроенергією

Фото: УНІАН

НБУ пропонує запровадити "банкоматний національний роумінг".

Національний банк України звернувся до банків з пропозицією встановити єдині розширені ліміти та скасувати додаткові комісії на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах через проблеми в енергосистемі України. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.  

НБУ пропонує запровадити "банкоматний національний роумінг", який передбачає встановлення єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах.

Це розширить можливості оперативного та зручного доступу громадян до власних коштів. Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи, кажуть в НБУ.

"Водночас зважаючи на підвищений рівень небезпеки щодо функціонування банківської системи через обмеження постачання електроенергії внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру України, підвищено окремі вимоги до банків, які, зокрема, стосуються: визначення в кожному регіоні чіткого переліку чергових відділень (щонайменше 35% відділень), інформування клієнтів щодо режиму роботи банків та їхніх відокремлених підрозділів із зазначенням переліку чергових відділень, адрес їхнього місцезнаходження, контактних номерів телефонів і графіка роботи чергових відділень тощо", - йдеться у повідомленні.

У Нацбанку нагадують, що регулятор продовжує вживати заходів для забезпечення безперервності роботи банківської системи в умовах воєнного стану. Разом із банками втілюється проєкт Power Banking – периметр, побудований на базі чергових банківських відділень, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання. 

Як НБУ готується до робити під час можливого блекауту

В Україні визначено перелік 760 чергових відділень банків, які надають фінансові послуги навіть в умовах тривалої відсутності світла.

НБУ також планує створити мережу з близько 1000 відділень із резервними джерелами електроенергії.

Окрім того, Нацбанк веде перемовини з мережами АЗС, аби в їхніх касах теж можна було зняти готівку.

"Ощадбанк" скасував комісії за зняття готівки в банкоматах з карток усіх банків.

Великі банки України ухвалили рішення про збільшення ліміту зняття готівки з банкоматів. Так, у "ПриватБанку" ця сума становить 20 тисяч гривень, а в "Ощадбанку" – 50 тисяч гривень.

Під час останнього засідання Ставки головнокомандувача керівництво країни обговорювало захист банківської системи в разі атак з боку Росії.

Читайте також:

Де зняти готівку за відсутності світла

Де зняти готівку за відсутності світла

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація