Єдиний податок прив'яжуть до зарплати

Ставка податку і граничний обсяг доходу малого бізнесу будуть прив'язані до мінімальної зарплати. Це означає щорічне збільшення ставки єдиного податку.

Держкомпідприємництва запропонував змінити принцип сплати єдиного податку підприємцями.

Про це йдеться в законопроекті "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності", який був оприлюднений на сайті Держкомпідприємництва.

Ставка податку і граничний обсяг доходу малого бізнесу будуть прив'язані до мінімальної зарплати. Це означає щорічне збільшення ставки єдиного податку, що вже з 2010 року дозволить місцевим бюджетам отримати більше доходів.

Постраждають від нової реформи тільки Пенсійний та соціальні державні фонди. У Верховній Раді вже негативно оцінили нову податкову схему.

Зараз малий бізнес сплачує єдиний податок щомісяця в розмірі 20-200 грн. Але вже з 2010 року ставка податку повинна буде скласти 4-15% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня кожного року.

У проекті держбюджету-2010 закладена мінімальна зарплата на початок року на рівні 681 грн. Таким чином, ставка єдиного податку може скласти 27,24-102,15 грн., а максимальна річна виручка фізичних осіб - 510,750 тис. грн. (750 мінімальних зарплат), юридичних - 1,021 млн. (1,5 тис.), що на 10,75 тис. грн. і 21 тис. грн. більше, ніж зараз.

Підвищення рівня мінімальної зарплати протягом року не вплине на розмір ставки і річної виручки.

Вся сума єдиного податку платників-фізичних осіб потрапить до місцевих бюджетів, тоді як зараз - тільки 43%. У результаті регіони можуть виграти - отримають до 102,15 грн. з підприємця замість нинішньої максимальної суми в 86 грн.

Решта 57% йдуть у Пенсійний фонд (42%) і соціальні фонди (15%), але новий механізм передбачає, що фізичні особи (крім пенсіонерів, інвалідів та тих, хто не наймає працівників) будуть платити пенсійні та соціальні внески в розмірі 13% і 1% від мінімальної зарплати (сумарно 95,34 грн.).

Від такої реформи фонди недоотримають майже 19 грн. з кожного підприємця. Фізособи при максимальній ставці податку заощадять всього 2,51 грн., а втрати почнуться вже за мінімальної зарплати в 700 грн. - 3 грн.

У Держкомпідприємництва від офіційних коментарів відмовилися, неофіційно пояснив, що плаваюча ставка податку запропонована для щорічного перегляду граничної виручки: "Ми хочемо виключити проблему, коли ціни ростуть, а ставка - ні".

Зниження відрахувань до Пенсійного і соціальних фондів джерело пояснити не змогло.

Нагадаємо, реформування спрощеної системи оподаткування не обмежиться скасуванням ринкового збору.

Держкомпідприємництво спільно з комітетом Верховної ради з питань податкової та митної політики запропонувало ліквідувати фіксований податок.

Так, торговців хочуть перевести на єдиний податок, гранична ставка якого для них складе не 200 грн, а 100 грн. Місцева влада називає ініціативу передвиборної і побоюються зниження доходів місцевих бюджетів.

Читайте також:

В Україні можуть скасувати фіксований податок

Скасовано пенсійні внески для платників єдиного податку

Для київських репетиторів та іноземців придумали податок

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: