Єдиний акциз на паливо: чого вимагали нафтопереробники під стінами Ради та що це дасть

Єдиний акциз на паливо: чого вимагали нафтопереробники під стінами Ради та що це дасть

Єдина вартість акцизу, зокрема, знизить вартість бензину та збереже 75 тисяч робочих місць.

Українськи нафтопереробники вимагали під стінами Верховної Ради встановити єдиний акциз на паливо. Вчора, 15 вересня, в парламенті зареєстрували відповідний законопроєкт. Його автори запевняють: єдина вартість акцизу на скраплений газ, дизельне пальне та бензин зменшить вартість останнього та дозволить позбутись газової залежності від Росії.

Як відбувалася акція — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У масках та з дотриманням дистанції працівники Кременчуцького нафтопереробного заводу вимагали від депутатів підтримати законопроєкт, який, на їхнє переконання, допоможе врятувати галузь. Усе через акцизний податок на пальне. В Україні він дуже відрізняється для різних видів палива. Для бензину становить 213 євро за тонну. Скраплений газ майже вчетверо дешевший. А через це й популярніший серед автомобілістів. Із цієї причини останніми роками вітчизняні НПЗ більш ніж удвічі зменшили переробку нафтопродуктів. Людей із заводів звільняють тисячами. А самі підприємства на межі банкрутства. 

Проблему в галузі взялися вирішити 17 народних депутатів. Вони зареєстрували законопроєкт, який вирівнює акцизний податок для скрапленого газу, дизельного пального та бензину на рівні 139,5 євро за тонну пального. Автори запевняють: це знизить вартість бензину до 18 гривень за літр, збереже 75 тисяч робочих місць, а бюджет країни щороку отримуватиме мільярди гривень податків.  

"Якщо він буде ухвалений, передусім на приблизно три гривні подешевшає бензин. Я думаю, це суттєво для кожного споживача, і це близько 5 млрд податків у державний бюджет", — зазначив народний депутат Юрій Шаповалов.

У грудні 2019 року РНБО своїм рішенням зобов’язала Кабмін розподілити джерела та маршрути поставок нафтопродуктів, газу та вугілля таким чином, щоби поставок з одного джерела було не більше 30% від загальних обсягів. Попри це, частка російського та білоруського скрапленого газу сьогодні сягає 75%, розповідають нардепи. Тож зміни правил на ринку, запевняють вони, гарантовано зменшать газову залежність від країни-агресорки та підвищать економічну безпеку України.

Відео Нафтопереробники вимагали під стінами парламенту встановити єдиний акциз на паливо

Учора у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Його автори запевняють: єдина вартість акцизу на скраплений газ, дизельне пальне та бензин зменшить вартість останнього та допоможе позбутися газової залежності від Росії. Як минала акція - бачили кореспонденти ТСН.    

Нафтопереробники вимагали під стінами парламенту встановити єдиний акциз на паливо

Автор - Олександр Привалов.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів