Єгипет відмовився від грошей МВФ і Світового банку

Єгипет не братиме кредитів, йому досить внутрішніх ресурсів і грошових вливань від співчуваючих держав.

Єгипет не має наміру притягати позики Світового банку і Міжнародного валютного фонду (МВФ), навіть якщо такі кредитні лінії будуть схвалені. Про це заявив міністр фінансів країни Самір Радван.

За його словами, в проекті бюджету на 2011 рік був закладений дефіцит у розмірі 11% ВВП. Зараз цей показник переглянутий до 8,6%. При цьому соціальні витрати збільшені на 14,7%. Бюджет обговорювався з експертним співтовариством, у тому числі бізнесменами, письменниками, представниками профспілок і неурядових організацій.

"Тому на цьому етапі нам не треба йти до Світового банку або Фонду", - сказав фінансист. На початку червня Каїр узяв у МВФ кредит у розмірі 3 млрд доларів, який був наданий по найбільш пільговій ставці на один рік. Незважаючи на зміну влади і економічну нестабільність, уряд чекає цього року росту ВВП на рівні 3-3,5%.

Раніше країни, які підтримали новий перехідний уряд після відставки Хосні Мубарака, надали Єгипту декілька сотень мільйонів допомоги. Зокрема, Катар перерахував 500 млн доларів. За словами Саміра Радвана, ці гроші - "подарунок". Таку ж суму Каїру запропонувала Саудівська Аравія. За словами міністра фінансів, Єгипту поки грошей, отриманих з-за кордону і власних коштів держави вистачає.

Читайте також:

Єгипту загрожує голод

МВФ виділив Єгипту кредит у 3 мільярди доларів

Світовий банк виділить Тунісу та Єгипту шість мільярдів доларів

Єгипет попросив США списати 3,6 мільярда доларів боргу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: