Єгипту загрожує голод

Єгипет стоїть на порозі національного банкрутства, яке в умовах імпортозалежності країни означає голод.

У Єгипті закінчується продовольство і ще швидше закінчуються гроші, на які його можна було б купити. Країна демонструє усі симптоми національного банкрутства - такого, яке дало гіперінфляцію в декількох латиноамериканських державах в 1970-і рр. і 1980-і рр., з однією смертоносною відмінністю: Єгипет імпортує половину необхідної йому пшениці, і колапс зовнішнього кредитування означає голод.

Громадські бунти, які спостерігалися в минулі декілька днів, є сигналом ще більшого погіршення становища.

Арабські повстання почалися на тлі перебоїв з постачанням продовольства, оскільки зростаючий попит Азії встановив таку ціну, що витіснив арабську бідноту із зернового ринку. Хаотичні політичні відгуки погрожують підірвати постачання продовольства у відносно короткі терміни. Насильство вулиці в єгипетській політиці стане швидше нормою, ніж виключенням. Усі міркування про майбутню політичну модель Єгипту і його перспективні стосунки з Ізраїлем залишаться в тіні нездатності країни прогодувати себе.

Єгипетська політична проблема - насильство по відношенню до коптських християн, відродження ісламізму, і, наприклад, військова загроза Ізраїлю - не показник економічного провалу. Усі вони мало що означають самі по собі. Але навіть ісламістам потрібно їсти, і які б не були політичні сценарії, усі вони будуть зірвані голодом.

Міністерство солідарності і соціальної справедливості вже формує "революційні комітети", щоб вершити правосуддя вулиці відносно булочних, торговців пропаном і вуличних торговців, що "просять ціну більшу, ніж вона наказана згідно з законом.

Згідно із заявами міністерства "ціни на хліб і бутан контролюються бандитами", і "народні комітети" покликані їх зупинити. Плакати на єгипетських новинних сайтах повідомляють про різкий ріст ціни на хліб, що набагато перевершує 11,5% інфляції, оголошеної в квітні центральним банком країни. Зростання цін на пропан спричинило подорожчання їжі до забороненого рівня.

За словами голови національної холдингової компанії по виробництву продовольства Ахмеда аль-Ракайбі, колапс єгипетської кредитної репутації перекрив фінансування продовольчого імпорту.

За перші три місяці цього року валютні резерви країни скоротилися на 13 мільярдів доларів США, або на третину. Країна втратила 6 мільярдів офіційних і 7 мільярдів неофіційних резервів, і тепер на кінець квітня має усього лише 24,5 мільярдів.

У 2009 р Єгипет імпортував товарів на 55 мільярдів доларів США, а експортував лише на 29 мільярдів. При різкому стрибкові цін на товари і енергію той же об'єм імпорту тепер коштуватиме значно більше. У 2009 р Єгипет закрив торгову різницю 15 мільярдами доходів від туризму і майже 8 мільярдами грошових переказів від єгипетських робітників за кордоном. Але на сьогоднішній день рівень туризму складає лише незначну частину від рівня минулих років, об'єм переказів впав майже наполовину через висилку єгипетських робітників з Лівії.

Навіть за відсутності витоку капіталу Єгипет недорабере, ймовірно, 25 мільярдів доларів США в рік.

Контроль за цінами і знецінення валюти можуть стати прибутковим для оптовиків, включаючи деяких працівників державних компаній, що нелегально експортують рис і олію для приготування їжі. Накопичення оптовиками рису цього року підняло ціни на зерно на 35%, причому по 200 контейнерів в день продавалося в Туреччину і Сирію.

Відбувається наступне, ці торговці запасають основні товари, подібні до рису і ячменю, складують у величезних кількостях в коморах, і не бажають відправляти рис на млини, тобто притримують, щоб підняти ціну цього стратегічного товару.

Оскільки для контролю за торговцями уряд покладається на молодь зі зброєю, то приховання продовольства тільки посилиться. Єгипетська революція знищила торгову еліту, що правила країною протягом 60 років, але ця еліта знайде спосіб (наскільки це можливо) перевести велику частину свого багатства у безпечне місце. Нормальні ланцюжки розподілу будуть порушені, і "революційні комітети" стануть контролювати усе більш мізерні запаси. Фермери не отримають палива і добрив, і внутрішнє виробництво виявиться недостатнім.

Єгипетський уряд звернеться до Міжнародного валютного фонду та інших агентств допомоги за позиками, за повідомленнями уряд запросить 7 мільярдів доларів для переживання тимчасових труднощів, і за іноземні гроші, у кращому разі, купить відстрочення на декілька місяців. Станеться колапс обороту; уряд надрукує IOU (боргові зобов'язання), щоб пережити тимчасові труднощі; а єгипетська вулиця відмовиться від IOU, оскільки країна звернеться до бартеру.

Усе буде схоже на латино-американские бананові республіки, тільки без бананів. Це не жарт: під час латиноамериканської інфлягії реально голодували не дуже багато людейї. А Єгипет, що імпортує половину пшениці і величезну частину іншого продовольства, реально голодуватиме.

Читайте також:

Молодь Єгипту готує нову революцію

Єгипет попросив кредит у МВФ

Єгипет втратив на відтокові туристів 2,2 мільярда доларів

В Ізраїлі заарештували одну з найбагатших людей Єгипту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: