ЄС хоче посилити торгівлю з Україною

Європейський парламент закликає до посилення торговельних відносин Європи та України.

Європейський парламент закликає до посилення торговельної співпраці з Україною. 

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це йдеться в ухваленій у четвер в Європарламенті доповіді Збігнева Залєсскі (група народних партій, Польща) про торговельні та економічні відносини з Україною. 

“За” проголосували більшість депутатів, голосування проводилося шляхом підняття рук.
 
Документ, зокрема, закликає Єврокомісію та країни-члени ЄС надати політичну та дипломатичну підтримку вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ), на базі чого розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. 

При цьому депутати висловилися за те, щоб розпочати переговори з Україною про створення зони вільної торгівлі після вступу України до СОТ та ратифікації цього рішення українським парламентом. 

Депутати закликали Україну продовжити внутрішні реформи з метою подальшої інтеграції української економіки до світових ринків, сприяти розвиткові ефективної діяльності публічного сектору та забезпечити однаковий доступ всіх громадян до послуг, що надаються публічним сектором, припинити будь-яку фіскальну дискримінацію іноземних компаній. 

Європарламент зазначив, що проблема корупції залишається дуже серйозною для України, та закликав українську владу здійснити належні заходи для боротьби з цим явищем. 

Депутати також привітали досягнуті раніше домовленості щодо скасування будь-яких квот на імпорт українських сталеливарних виробів після приєднання країни до СОТ і закликали українську владу утримуватися в майбутньому від будь-яких нетарифних обмежень, які можуть вплинути на торгівлю металевими виборами, в тому числі металобрухтом.

Європарламент висловив стурбованість станом справ у вугільній галузі, зокрема, невеликими зарплатами та зростаючою кількістю нещасних випадків на шахтах України, закликавши уряд гарантувати фундаментальні права робітників щодо безпеки виробництва та мінімального рівня оплати праці. 

Депутати закликали Єврокомісію та уряд України створити, навіть до початку переговорів про створення зони вільної торгівлі, Постійний форум з питань розвитку з “серйозною складовою щодо протидії кліматичним змінам”, до роботи в якому долучити представників громадянського суспільства. 

Європарламент, окрім того, висловився за подальше приведення митного законодавства у відповідність до європейських стандартів, покращення роботи агропромислового сектору України та здійснення необхідних змін для підвищення якості сільськогосподарської продукції, посилення наукової та освітянської співпраці між Україною та ЄС. 

У сфері економічних відносин із найближчими сусідами депутати звернули увагу влади України на те, що деякі положення угоди про Єдиний економічний простір з РФ, Казахстаном та Білоруссю можуть, у випадку імплементації, вступити у конфлікт з намірами створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. 

Депутати також висловилися за створення економічного консультативного комітету між Україною, Росією та ЄС для обговорення важливих питань економічної співпраці, в тому числі, питань співпраці в галузі енергетики. 

Європарламент також висловився за необхідність швидкої ратифікації та введення в дію угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС, надання підтримки Україні в проведенні разом із Польщею фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року, посилення Україною захисту прав інтелектуальної власності, зокрема, шляхом запровадження заходів проти імпорту піратських дисків російського виробництва, нейтралізації власних центрів виробництва піратської продукції, вилучення піратської продукції з ринків, таких, як ринок Петрівка в Києві. 

Проект доповіді було схвалено Комітету з питань міжнародної торгівлі Європарламенту 9 жовтня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: