Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄС хоче виділити Україні мільярд євро: є жорсткі вимоги та ті, хто це все може заблокувати

Остаточно рішення у Євросоюзу про макрофінансову допомогу ще не ухвалили.

Євросоюз виділяє Україні один мільярд євро. Сьогодні Європейська комісія погодила нову програму макрофінансової допомоги.

Програма макрофінансової допомоги - це фактично позика, кредит на великий термін, 15 років, під низький відсоток. Але ці гроші доведеться повертати. Якщо Євросоюз їх все-таки надасть. Тому що сьогоднішнє рішення Європейської комісії — це ще не виділення грошей. Єврокомісари погодилися виступити із пропозицією нової програми макрофінансової допомоги. Далі буде сама пропозиція, напевно наступного тижня, і тривала процедура затвердження. Про це повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

За прогнозами віце-президента Єврокомісії Валдіса Добмровскіса, найбільш реальний термін, коли Україна може отримати перший транш, — це вересень. Рішення мають затвердити в Європарламенті та в усіх країнах ЄС. А тут, теоретично, можуть виникнути труднощі. Приміром, Угорщина обіцяла блокувати співпрацю України та ЄС через закон "Про освіту", де їй не подобається мовне питання.

Але і це не все. Україна має виконати низку вимог, щоби отримати гроші. Минулого року третій транш (600 тис. євро) подібної програми макрофінансової допомоги Київ так і не зміг отримати, оскільки не виконав необхідні вимоги. Вони здебільшого стосуються питань боротьби з корупцією. Тепер ті самі вимоги перенесені в нову програму, і їх необхідно виконати, щоби отримати перший транш у 500 мільйонів євро.

ВідеоЄвропейська комісія погодила нову програму макрофінансової допомоги

За прогнозами самого віце-президента Єврокомісії, найбільш реальний термін, коли Україна може отримати перший транш — це вересень. Рішення мають затвердити в Європарламенті і в усіх країнах ЄС, а тут можуть виникнути труднощі. До того ж Україна має виконати низку вимог.

Європейська комісія погодила нову програму макрофінансової допомоги

Ну, і ще одна подія сталася у Брюсселі, про яку варто згадати. Комітет постійних представників узгодив подовження санкцій проти низки чиновників часів Януковича. На початку березня рішення дипломатів має підтвердити Рада ЄС. У новому списку зникли два прізвища - Олена Лукаш та Сергій Клюєв. Натомість залишається Андрій Клюєв і сам Янукович, а також Азаров, Пшонка, Захарченко. Загалом там тепер 13 прізвищ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції