ЄС може заблокувати продаж Opel концерну Magna і "Ощадбанку"

Фінансова допомога Opel в розмірі 4,5 млрд євро, яка надається урядом, порушує антимонопольне законодавство ЄС.

Продаж американським автогігантом GM своєї дочірньої компанії Opel канадсько-австрійській фірмі Magna, яка виступає у партнерстві з російським "Ощадбанком", наштовхнулося на протидію керівництва Євросоюзу.

Комісар Єврокомісії з антимонопольної політики Нілі Крос направила міністру економіки Німеччини лист, в якому висловила думку, що фінансова допомога Opel в розмірі 4,5 млрд євро, яка надається урядом, порушує антимонопольне законодавство ЄС.

Як вважає єврокомісар, таке фінансування не відповідає правилам надання державної допомоги і внутрішньоринковому регулюванню в Євросоюзі, і тому, як наголошується в листі, операція повинна бути схвалена ЄС.

На думку єврокомісара, GM і Opel слід надати "можливість переглянути результат продажу на основі твердого письмового запевнення влади Німеччини, що така допомога буде надана незалежно від вибору інвестора чи плану".

Протидія ЄК стала ще одним фактором, який затримує остаточне оформлення угоди. Зокрема, в п'ятницю представники Німеччини і Великобританії продовжували обговорення умов фінансового пакету продажу концерну Opel.

Більш тривалою, ніж очікувалося, виявилася процедура парафування угоди, викладеного в 800-сторінковому документі. Крім того, поки не досягнуто вирішального прориву в переговорах Magna з представниками робітників заводів Opel в Німеччині та Іспанії з приводу права участі трудящих в управлінні компанією.

Читайте також:

Opel продали канадцям та росіянам

GM згоден продати Opel консорціуму на чолі з Magna

GM потрібні 6 млрд доларів, щоб залишити Opel при собі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: