ЄС не підтримає "Південний потік"

Країни єврозони не будуть ні підтримувати ні заважати будувати газопровід "Південний потік".

Європейський союз не підтримуватиме будівництво "Південного потоку", тому що це могло би знищити проект "Набукко". Але заважати будівництву ЄС теж не буде. Таку думку висловив директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.

За словами експерта, Європейський союз підтримує проект "Південний потік" тільки на рівні деяких країн, але в цілому Росії не вдалося отримати підтримку цього проекту з боку Європейського союзу.

Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер відмітив, що в питанні підтримки цього проекту є декілька критичних моментів. ЄС вже має свій пріоритетний енергетичний проект південного газового коридору - "Набукко", тому підтримувати "Південний потік" як того хоче Росія Європа не буде.

Тому що внесення "Південного потоку" в розряд пріоритетних, означало б згубити "Набукко", - вважає Гончар.

На його думку, європейська бюрократія, як і будь-яка інша бюрократія, почне хитрувати - не чинитиме прямого опору будівництву "Південного потоку", але нічого не зробить і заради його швидкої реалізації. Крім того, як відмічає Гончар, для європейців дуже важливим залишається питання диверсифікації газотранспортної сфери.

Як повідомлялося вартість будівництва газопроводу "Південний потік" оцінюється в 15,5 млрд євро, з них 10 млрд євро буде спрямовано на морську частину і 5,5 млрд євро - на сухопутну.

Нагадаємо, що на початку травня заверщилося прокладення першої нитки газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря.

Початок транспортування газу по даній гілці запланований на четвертий квартал 2011 року. У тому ж кварталі уся система цілком повинна буде пройти випробування до введення в експлуатацію.

Читайте також:

Будівництво "Південного потоку" оцінили в 15 мільярдів євро

"Газпром" має намір блокувати будівництво газогону в обхід Росії

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п'ять країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: