ЄС опублікував "чорний список" білоруських мільярдерів і чиновників

Дата публікації
Перегляди
2025
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЄС опублікував "чорний список" білоруських мільярдерів і чиновників

Євросоюз поновив список нев'їзних громадян Білорусі

Загалом санкції ЄС поширилися на 12 білоруських громадян та 29 компаній.

В "Офіційному журналі Європейського союзу" (Official Journal of the European Union) 25 березня 2012 р. опубліковано список білоруських підприємців і компаній, щодо яких поширюються санкції ЄС.

Зокрема, зазначені санкції передбачають заморожування рахунків компаній і введення обмеження на право в´їзду на територію країн ЄС для ряду громадян Білорусі.

Всього в документі міститься 12 прізвищ, серед яких два великих білоруських підприємці: Юрій Чиж - голова компанії Triple і Анатолій Тернавський - керівник Univest-M, представники судової системи, високопоставлені керівники КДБ, а також керівництво виправної колонії № 17.

Саме в ній, за даними європейських чиновників, безпідставно утримуються політичні в´язні та дисиденти.

Санкції введено стосовно 29 компаній, серед яких згадана Triple, її дочірні підприємства, і підприємства, що перебувають під контролем першого, за версією Forbes, білоруського мільярдера Володимира Пефтієва.

Інформація про введення санкцій ЄС стосовно білоруських чиновників, підприємців і компаній обговорюється з початку 2012 р.

Дипломатичні відносини між сторонами залишаються напруженими: зараз усі посли країн ЄС залишили республіку "для проведення консультацій".

У свою чергу, МЗС Білорусі вчора, 24 березня, заявив, що посли зможуть повернутися до Мінська після того, як ЄС знайде шлях до конструктивного діалогу.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2025
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація