ЄС отримав нову програму розвитку

У програму розвитку Євросоюзу включені робота, освіта, екологія, але немає ні сла про боротьбу з бідністю. Голова Єврокомісії стверджує, що про це спеціально писати не треба.

Євросоюз отримав нову програму соціально-економічного розвитку, яка визначає стратегію спільноти.

Про це в п’ятницю на підсумковій прес-конференції саміту заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Стратегія, зокрема, передбачає підвищення зайнятості в Європі з 69% до 75% працездатного населення, підвищення кількості європейців з вищою освітою з 30% до 40% населення, встановлює норму відрахувань на науку в 3% ВВП і ставить завдання будівництва "екологічно орієнтованої економіки ЄС ".

У той же час в її підсумкову редакцію не включені закладені в проект стратегії цифри зі скорочення кількості європейців, які живуть за межею бідності, з 80 млн до 60 млн людей.

Пояснюючи цей факт, Баррозу підкреслив, що "всі лідери ЄС вважають боротьбу з бідністю своїм пріоритетом, однак існують розбіжності за критеріями, які мають тут використовуватися". За його словами, боротьба з бідністю є "невід'ємним елементом нової програми розвитку ЄС на найближчі 10 років".

Нагадаємо, напередодні, в перший день саміту, всі 16 країн єврозони підтримали план екстреної фінансової допомоги економіці Греції, висунутий Францією і Німеччиною. Кризовий фонд допомоги Афінам складе близько 22 млрд євро. Значну частину цієї суми нададуть країни зони євро, але угода передбачає також "істотну участь" Міжнародного валютного фонду (МВФ).

До цього часу держави, на території яких використовується єдина європейська валюта, уникали можливості залучення МВФ до вирішення цієї проблеми, вважаючи за краще пошуки внутрішньоєвропейського рішення - з тим, щоб підтримати впевненість світу в стабільності євро.

При цьому механізм кредитування кризової грецької економіки буде запущений тільки "в крайньому випадку" - якщо Афіни більше не зможуть отримувати кредитів на міжнародних ринках.

Читайте також:

Євросоюз ухвалив рішення про виділення кредиту Греції

Весняний саміт ЄС відкрився у Брюсселі: на кону - доля Греції

Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: