ЄС погодився надати країнам Східної Європи на 5 млрд. євро більше

Глави європейських держав досягли консенсусу з приводу додаткового стимулювання економік країн.

Лідери 27 країн-членів Євросоюзу на засіданні в Брюсселі досягли "широкого консенсусу" відносно запропонованого Єврокомісією пакету додаткових інвестиційних фінансових стимул-реакцій на період 2009-2010 років в об'ємі 5 мільярдів євро.

Ввелика частина з них буде направлена на проекти по забезпеченню енергетичної безпеки, повідомив президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. Він нагадав, що названа сума буде виділена з невитрачених засобів бюджету ЄС. "В нас є консенсус не лише по принципах, але і по фінансуванню і конкретним проектам", - сказав він журналістам після закінчення першого дня саміту ЄС в Брюсселі.

За словами Баррозу, документальне рішення буде оформлено 20 березня, а потім його належить формально схвалити Раді ЄС і Європарламенту.

Глава виконавчої влади ЄС повідомив, що учасники саміту погодилися також збільшити на 5 мільярдів євро кошти спеціального фонду антикризової допомоги країнам-членам ЄС з Східної Європи, що найбільше постраждали в результаті кризи, яка була спочатку визначена в 25 мільярдів євро.

Крім того, Баррозу інформував, що у лідерів ЄС "склалися елементи консенсусного підходу" до майбутньої в квітні в Лондоні зустрічі у верхах "двадцятки". Зі слів Баррозу, лідери ЄС підтримали також "підвищення фінансової спроможності" Міжнародного валютного фонду, проте не назвав, яку конкретну суму ЄС має намір виділити для підтримки цієї фінансової організації.

Що стосується фінансової допомоги Україні, генеральний секретар Ради Європейського Союзу Хав’єр Солана закликав прискорити виконання умов Міжнародного валютного фонду по отриманню кредиту. Він додав, що виконання умов МВФ є дуже важливим для співпраці з Євросоюзом.

Також Міністерстві фінансів повідомило, що Європейський Союз виділить 2,718 млн. євро для посилення фінансового сектора України. Відповідний проект ("Посилення сектора фінансових послуг України") буде здійснено впродовж 2 років.

Читайте також:

Генсек ЄС закликав Ющенка та Тимошенко "жити дружно"

Євросоюз дасть Україні трохи грошей

Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС

Мінфін: МВФ не повертав листа української влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: