ЄС виділив Україні 9 мільйонів євро на вугільну галузь

Безпекою на українських шахтах почав опікуватися Євросоюз. Він вклав гроші в розвиток вугільної індустрії на Львівщині, Луганщині та Донбасі.

Євросоюз у рамках проекту TACIS виділив Україні 8,9 мільйонів євро на програму підтримки вугільного сектору.

"Проект націлений на розробку стратегії допомоги в цій галузі і включає реструктуризацію, питання видобутку, утилізації метану та інші важливі питання", - повідомив представник Європейської комісії в Україні Ганс Райн.

За його словами, одним з найважливіших є питання безпеки на шахтах (наразі аварії та загибель гірників у шахтах стали для України звичайним явищем).

В рамках нового проекту TACIS в Україні буде запущений пілотний проект під назвою "Безпечна шахта". "У ньому ми спробуємо втілити всі найкращі на рівні європейських стандартів заходи щодо безпеки", - наголосив Ганс Райн.

Реалізацію проекту планується завершити до кінця 2010 року, повідомив керівник групи експертів "Програми підтримки вугільного сектору" в Україні Войтек Млоджієвський.

"У рамках проекту проводитиметься оцінка матеріальних активів шахт, розробка техніко-економічного обґрунтування щодо створення Фонду соціального розвитку. Кінцевою метою є розробка Стратегії розвитку вугільної галузі України", - уточнив він.

За словами експерта, до проекту входять п'ять компонентів: інституційне зміцнення вугільної галузі України; стратегічний розвиток галузі; питання соціальної політики; питання безпеки на шахтах; екологічні питання.

Реалізація проекту проходитиме у вугільних регіонах України: Львівській, Донецькій і Луганській областях.

Читайте також:

Уряд збирається закрити всі глибокі шахти в Україні

В Єнакієвому гірник провів під завалами 40 годин та вижив

Тимошенко знайшла альтернативну енергію на Донбасі

Світових запасів нафти вистачить на 42 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: