Європа відклала виділення кредитів Україні на модернізацію ГТС

ЄС виділить гроші на модернізацію української ГТС після завершення реформування ринку природного газу.

Європейський союз відклав виділення Україні кредиту на модернізацію газотранспортної системи (ГТС), як мінімум, до осені, повідомив провідний радник ЄБРР Антон Усов.

"Зараз структурами Єврокомісії проводиться аналіз виконання Україною закону про реформування ринку природного газу. Коли перевірка буде закінчена, залежно від її результатів ми зможемо повернутися до питання про виділення кредитів", - сказав він, пише Комерсант-Україна.

У представництві Єврокомісії в Україні підтвердили, що перевірка виконання Україною умов закону почалася і що вона продовжиться до кінця вересня.

"Головна претензія - усупереч ухваленому закону зі складу "Нафтогазу" досі не виведені "Укртрансгаз" і "Укргазвидобування". Це ускладнює видачу кредитів", - цитує "Комерсант" своє джерело, знайоме з ходом перевірки.

"Нафтогаз" є держмонополістом на ринку України. Компанія здійснює видобуток, продаж, купівлю, транзит вуглеводнів. Холдинг працює у збиток, передусім через те, що внутрішні ціни на газ субсидуються, навіть тоді, коли ціна експорту на паливо росте.

У 2010 році збиток НАК досяг 21,5 мільярда гривен, а дефіцит фінансових ресурсів на початок року склав 60 мільярдів гривен.

Як повідомлялося, 6 липня Міненерго почало підготовку до старту реалізації першого етапу спільного з ЄС проекту по модернізації газотранспортної системи.

Як очікується, в середині липня відбудеться так зване зварювання золотого стику газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород, приурочена до цієї події.

Запланована сума інвестицій у модернізацію складає близько 300 млн дол. Ці кошти були виділені європейськими фінансовими організаціями, але для повної реалізації планів по підвищенню ефективності роботи української ГТС Київ і Брюссель сподіваються на партнерство з російським "Газпромом" як стратегічним постачальником блакитного палива на ринки країн ЄС.

В уряді найбільш прийнятним варіантом реалізації проекту модернізації ГТС розглядають створення трибічного спільного підприємства за участю "Газпрому" і європейських нафтогазових компаній, що відповідатиме інтересам як споживачів газу в Європі, так і його постачальника - Росії.

Читайте також:

Україна починає модернізацію ГТС

"Нафтогаз" самостійно почне модернізацію ГТС

ЄБРР готовий виділити мільярд на модернізацію ГТС

У "Нафтогаза" відбирають газову трубу

Модернізувати українську ГТС вигідніше, ніж будувати нову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: