ЄС відмовився фінансувати створення антикорупційної прокуратури в Україні

Дата публікації
Перегляди
1756
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЄС відмовився фінансувати створення антикорупційної прокуратури в Україні

Фото: Getty Images

ЄС і надалі готовий підтримувати зусилля України щодо боротьби з корупцією.

ЄС втратив довіру до процесу створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури й наразі утримується від  фінансування.

Як пише Європейська правда,  про це стало відомо під час засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду антикорупційного прокурора.

"ЄС і надалі готовий підтримувати зусилля України щодо боротьби з корупцією, оскільки це лишається ключовим пріоритетом порядку денного співпраці України та ЄС", - йдеться в листі представництва, який прочитала голова комісії Катерина Левченко

Повідомляється, що створення незалежної антикорупційної прокуратури – одна з ключових вимог для встановлення безвізового режиму подорожей для громадян ЄС, а також надання значної допомоги ЄС Україні.

Крім того, у листі йдеться про те, що довіра до кінцевого результату цієї процедури залежить від цілісності та гідності довіри всіх кроків, які ведуть до такого результату.

"Тому ми дуже сподіваємося, що наша занепокоєність щодо деяких осіб, які братимуть участь у виборі (кандидатів), знайде необхідну реакцію, що дозволить завершення технічної частини відбору за допомогою Євросоюзу", - йдеться в листі.

Катерина Левченко зазначила, що компанія Hey Group, яка проводила тестування для осіб, що претендували на прокурорські посади і мала проводити фінансування для заповнення посад в САП, відмовляється проводити тестування без фінансування, а ЄС не перераховує їм кошти.

Тому комісія вирішила відкласти початок тестування і погодилася, що це загрожує запланованим термінам обрання антикорупційного прокурора.

Фото: eurointegration.com.uа

Раніше повідомлялося, що у Європі занепокоєні призначенням конкурсної комісії для антикорупційної прокуратури.

Наступна публікація