ЄС відмовляється від стимулювання зеленої енергетики високою ціною — експерт

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЄС відмовляється від стимулювання зеленої енергетики високою ціною — експерт

УНІАН

В Європейському Союзі відходить у минуле застосування такого стимулу для зеленої енергетики, як завищена ціна. Відображенням цього тренду стало рішення Франції "заднім числом" знизити тарифи для "зеленої" енергетики. Такі ж наміри є й у інших країн ЄС, які раніше високими тарифами підтримували будівництво сонячних і вітрових електростанцій.

Про це заявив експерт-міжнародник Тарас Семенюк.

"Рішення країн ЄС відмовитися від завищених тарифів для зеленої енергетики має загальну причину - цей бізнес приносить власникам сонячних і вітрових електростанцій надприбутки. Цінові стимули є надмірними. Очевидно, такі рішення в Євросоюзі вплинуть і на політику українського уряду щодо зеленої енергетики. У нашій країні також в цій сфері бізнес отримує нічим не виправдані надприбутки", - зазначив Семенюк.

Уряд Франції має намір зменшити тарифи минулих років для сонячних і вітрових електростанцій, побудовані в 2006-2010 роках. Про це повідомило інформагентство Bloomberg з посиланням на міністра екології Франції Барбару Помпілі.

Ретроспективний перегляд тарифів за попередні роки буде означати зменшення поточних виплат за вироблену електроенергію.

Як пояснила Барбара Помпілі, така ініціатива французького уряду пов'язана з тим, що власники сонячних і вітрових електростанцій отримують надприбутки.

Скорочення тарифів торкнеться близько 800 великих проектів, в тому числі близько 150 проектів держкомпанії Electricite de France SA.

Франція зараз платить власникам цих проектів 750 млн євро в рік і за рахунок зниження тарифів минулих років планує заощадити 400 млн євро в рік, або 4 млрд євро до 2030 року.

Нагадаємо, тільки в 2020 році українська держава в особі держпідприємства "Гарантований покупець" має заплатити власникам сонячних і вітрових електростанцій 58,8 млрд грн. Підвищені виплати плануються до 2020 року.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація