ЄС: відремонтувати українську трубу дешевше, ніж будувати нові

За словами Єврокомісара з питань енергетики, фінансування модернізації української газотранспортної системи залежить від наявності в ній газу.

Дешевше використовувати існуючі трубопроводи та модернізувати їх, ніж будувати нову інфраструктуру для прокачки російського газу в Європу.

Про це заявив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.

Він зазначив, що фінансування модернізації української газотранспортної системи залежить від наявності в ній газу.

"Модернізація газотранспортної системи не має сенсу якщо немає газу, а газ надходить з Росії", - сказав він.

У зв'язку з цим Оттінгер згадав два проекти – "Північний потік" і "Південний потік" - трубопроводи, які будуть прокладені в обхід України.

"Тому Росія може поставляти газ без допомоги Україні чи Білорусі. Зараз Росія експортує на європейський ринок 120 мільярдів кубометрів газу", - сказав він.

"Я сподіваюся, що двосторонні відносини між Києвом і Москвою розвиватимуться з користю для тристороннього партнерства між Росією, Україною і ЄС, тому що дешевше використовувати існуючі трубопроводи та модернізувати їх, ніж будувати нову інфраструктуру", - заявив єврокомісар.

Втім, як повідомлялося раніше, Україна почала модернізувати газотранспортну систему (ГТС) власними силами. За рахунок зростання обсягів прокачування, а також внутрішньої економії "Укртрансгаз" вклав у підвищення ефективності роботи системи близько 200 мільйонів доларів і планує витратити на ці цілі наступного року понад 300 млн. дол.

Читайте також:

Україна модернізуватиме ГТС без допомоги Росії та Європи

Азаров запросив Чехію поговорити про український газогін

Янукович запросить Францію долучитися до модернізації газогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: