ЄС вирішив скоротити допомогу Україні

У 2011-2013 роках Україна отримає на 24 млн євро менше, ніж планувалося, хоча кошти вже виділені. Проте більшу допомогу, ніж Україна, отримає лише Марокко.

ЄС у рамках політики сусідства вирішив зменшити розмір фінансової допомоги Україні. У 2011-2013 роках країна може сподіватися на 470,1 млн євро, що на 24 млн євро менше від вже виділених коштів.

За рахунок цієї дотації Україна буде реформувати економіку і судову систему, а також реалізовувати норми майбутнього договору про асоціацію з ЄС. У майбутньому експерти очікують збільшення розміру допомоги.

Європейський Союз в рамках політики європейського сусідства та партнерства розподілив між країнами-сусідами 5,7 млрд євро інвестицій. З них Україна отримає в 2011-2013 роках 470,1 млн євро. Згідно із прес-релізом Єврокомісії, вони фінансуватимуть підтримку реформ у сфері верховенства права (на ці цілі пропонується скерувати 94-140 млн євро), реалізацію положень майбутньої угоди про асоціацію (117,5-164,5 млн євро) і сталий розвиток (211 ,5-258, 5 млн євро).

"Ми хочемо більш тісно співпрацювати з нашими сусідами, доводячи, що ЄС залишається надійним партнером у цей важкий час, - заявила віце-президент Єврокомісії, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон. - Ми пропонуємо міцніші зв'язки політичної асоціації та економічної інтеграції, адаптовані для бажань і можливостей наших партнерів. Збільшення фінансування ЄС - важливий інструмент досягнення мети".

Крім України фінансову допомогу отримають лише чотири країни колишнього СРСР: Молдова (273,1 млн євро), Грузія (180,3 млн євро), Вірменія (157,3 млн євро) і Азербайджан (122,5 млн євро). Підтримку також нададуть п'яти країнам Північної Африки і чотирьом - Близького Сходу. Більше, ніж Україна, отримає лише Марокко (580,5 млн євро), трохи менше - Єгипет (449,3 млн євро).

Прес-секретар представництва ЄС в Україні Девід Стулік зазначає, що це другий транш ЄС країнам-сусідам.

"Бюджет Єврокомісії планується на шість років. У рамках першого розподілу в 2007-2010 роках Україна отримує 494 млн євро", - каже він. За словами пана Стуліка, конкретний напрям витрачання грошей ЄС щорічно затверджує спільно з українською владою. Прес-секретар ЄС не став коментувати ефективність коштів, витрачених у попередні роки.

Колишній віце-прем'єр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук пояснив відносно невелику підтримку України тим, що проект із самого початку не передбачав фінансування країн Східної Європи.

"Участь України у цій програмі - заскакування на поїзд, який вже вирушив. Програма європейського сусідства спочатку замислювалася як французький проект Середземноморського союзу - підтримка ЄС своїх південних сусідів, і лише потім зусиллями нових членів ЄС проект було поширено на східних сусідів, - розповів він. - Свого часу ми піднімали питання, чому обсяг підтримки неєвропейських країн перевищує допомогу європейським країнам, але нас запевнили, що зміни можливі при плануванні наступного етапу програми".

Відзначимо, що європейські ЗМІ побачили у візиті ВІктора Януковича до Брюсселю бажання отримати фінансову підтримку.

Читайте також:

Янукович шукає зближення з ЄС заради фінансової підтримки

Україна скоротила гуманітарну допомогу в 18 разів

Євросоюз не дав Україні гроші на російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: