ЄС збільшив Україні квоти

Європейський союз збільшив квоти на постачання української металопродукції до країн ЄС у 2007 році на 31,4%.

Європейський союз збільшив квоти на постачання української металопродукції до країн ЄС у 2007 році на 31,4% - з 1,005 млн. тонн до 1,32 млн. тонн.

Відповідну угоду про торгівлю деякими сталеливарними виробами підписали у Люксембурзі міністр економіки України Анатолій Кінах і комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та європейської сусідської політики Беніта Ферреро-Вальднер, а також міністр закордонних справ головуючої у ЄС Німеччини Франц-Вальтер Штайнмайер.

Попередню угоду про торгівлю металопродукцією на 2005-2006рр. Україна і Євросоюз підписали 29 липня 2005 року. Відповідно до неї, квоти діятимуть до вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) за умови наявності в Україні експортного мита на брухт чорних металів у розмірі |EURO| 30 за тонну. При повному скасуванні цього мита квоти повинні бути збільшені на 43%, а при її зменшенні - пропорційно.

В угоді також містилася норма про збільшення квот на 2,5% при кожному щорічному відновленні і можливість переносу залишків квот на наступний рік у розмірі до 10% їхнього загального обсягу. ЄС у 2006 році двічі збільшував розмір квоти для українських підприємств, у тому числі один раз - за рахунок переносу залишків квот за 2005 рік, довівши їх до 1,117 млн. тонн.

Крім того документ передбачав можливість збільшення розміру квот у випадку відкриття українськими операторами нових сервісних центрів на території ЄС і припускав, що ці кількісні обмеження не поширюються на імпорт Євросоюзом українського плаского і сортового прокату, призначеного для суднобудівної галузі, будівництва та ремонту бурових або виробничих платформ тощо.

Нова угода передбачає такі ж умови постачань. Відповідно до неї, в решті періоду, що залишилася після підписання угоди, затверджені квоти повинні бути зменшені на вже здійснений з початку 2007 року обсяг українського експорту металопродукії до ЄС.

Метпідприємства України в 2006 році одержали ліцензії на постачання до країн ЄС 1097,29 тис. тонн металопрокату або 98,2% річної квоти.

Обсяг експорту за січень-травень цього року склав 695,485 тис. тонн, або 52,7% від нового розміру збільшеної квоти.

Україна і Європейський Союз, за підсумками засідання Ради з питань співробітництва в Люксембурзі, підписали угоду про спрощення візового режиму та угоду про реадмісію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: