Корнійчук: Антимонопольний комітет має попереджати порушення не лише у великому, але й у малому бізнесі

Лідер УСДП впевнений, що АМКУ повинен попереджувати порушення не лише у великому, але й у малому бізнесі.

"Антимонопольний комітет має припиняти порушення економічної конкуренції не тільки у великому бізнесі, але й у середньому, і навіть дрібному, оскільки часто дрібні та середні підприємці своїми протиправними узгодженими діями істотно обмежують економічну конкуренцію", - сказав лідер Української соціал-демократичної партії Євген Корнійчук на прес-конференції в Івано-Франківську.

"У нас склалася така ситуація, що Антимонопольний комітет в основному працює з великими суб'єктами підприємницької діяльності. Наприклад, вирішує проблеми, пов'язані зі змовою компаній, які торгують нафтопродуктами. Тобто, всі зусилля уряду спрямовані на великий бізнес, але ми не повинні забувати і про дрібний, оскільки там теж порушуються правила конкуренції", - зазначив Євген Корнійчук.

Як приклад політик навів ситуацію, що склалася на Прикарпатті з реалізацією молока. "Сьогодні люди, які вирощують велику рогату худобу, змушені за безцінь здавати молоко перекупникам. Вони віддають його по 2 гривні за літр, а воно потім у супермаркеті продається за 9. І все це відбувається тільки тому, що на рівні дрібного бізнесу є протиправні узгоджені дії, які стосуються встановлення цін закупівлі та перепродажу зазначеного товару, через що в кінцевому підсумку зубожіють і виробники, і споживачі", - підкреслив лідер УСДП.

Політик також зазначив, що такі дії визначаються Законом України "Про захист економічної конкуренції" як порушення економічної конкуренції і передбачають відповідальність у вигляді фінансових санкцій. Проте за дії, зазначені вище, кримінальна відповідальність не передбачена.

Виходом з цієї ситуації Євген Корнійчук вважає розширення переліку порушень, за які передбачена кримінальна відповідальність, згідно зі ст. 228-232 КК України. "Антимонопольний комітет повинен працювати краще. Потрібно стежити за тим, щоб порушення антимонопольного законодавства не було ні на якому рівні. А за суспільно небезпечні порушення потрібно вводити жорстку кримінальну відповідальність. Тільки там ми зможемо домогтися реальних цін в Україні", - сказав Євген Корнійчук.

Читайте також:

Влада повинна терміново вирішити питання з утилізацією сміття в Тернополі, - Євген Корнійчук

Корнійчук: Україна повинна ввести податкові пільги для розвитку туристичних зон

Євген Корнійчук закликає владу скасувати квоти на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: