Євро-2012 може загнати Україну в "боргову яму"

Аналітики заявляють, що підготовка України до Євро-2012 фінансується не за кошти інвесторів, а за рахунок студентів, пенсіонерів та бюджетників.

Незалежні експерти вказують на численні недоліки у підготовці України до Євро-2012 і прогнозують, що після чемпіонату Україна опиниться в борговій ямі.

Зокрема, економіст Андрій Новак заявив, що підготовка до Євро-2012 в Україні йде неналежним чином, і це заганяє державу у ще більші борги.

"З самого початку, коли ми лише отримали право проводити чемпіонат, наводили розрахунки, що 82% коштів на його проведення надійдуть від приватного інвестора. Сьогодні співвідношення прямо протилежне", - зазначив він.

"Для всіх країн такі чемпіонати - це інвестиційний бум, для нас - інвестиційний провал. Необхідні об'єкти фінансують з єдиного джерела - це борги. Тобто, Україна готує Євро-2012 за рахунок пенсіонерів, студентів, бюджетників", - додав Новак.

Така ситуація, за словами економіста, склалася через дуже поганий інвестиційний клімат, корупцію та відсутність законодавчих гарантій для бізнесу в Україні.

Інші, досі не враховані, проблеми в підготовці Євро-2012 бачить віце-президент Асоціації лідерів туристичного бізнесу Олександр Новіковський.

"В Україні старанно готують основні об'єкти інфраструктури чемпіонату: стадіони, аеропорти, дороги. Однак забувають при цьому, що там туристи проводитимуть 5% свого часу. Решту часу вони мають користуватися туристичною інфраструктурою і сервісом", - сказав він.

"Не вистачає нормативних документів, діючі об'єкти часто не відповідають міжнародним стандартам. У нас багато цікавих історичних місць. Але недостатньо просто запропонувати вболівальникам туди поїхати!", - зазначив Новіковський.

Він також наголошує, що за той час, який залишився, Україна має вивчити потреби європейських туристів і запровадити відповідні стандарти їхнього обслуговування.

Також, за словами експерта, необхідно наповнити туристичні центри, які створюються, всією інформацією, котрої можуть потребувати гості Євро-2012.

Нагадаємо, впродовж I кварталу 2011 року об'єм валового зовнішнього боргу України збільшився на 3,1 млрд дол. (на 2,7%) і станом на 1 квітня 2011 року склав 120,5 млрд дол. (84,1% від ВВП)

Читайте також:

300 днів до Євро-2012: як Україна готується до чемпіонату

Євро-2012 в Україні не загрожує жодна політична ситуація

Арешт Тимошенко може призвести до бойкоту Євро-2012

Київ і Донецьк лідирують у підготовці доріг до Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: