Євро святкує 10 років. Словаччина перейшла на єдину європейську валюту

Словаччина ввела в обіг євро і стала 16-ю країною Європи з єдиною європейською валютою.

Словаччина 1 січня стала 16-ю країною Європи, у якій введено в обіг єдину європейську валюту - євро. На сьогодні до зони євро входить 16 країн-членів Євросоюзу з 27-ми. Загальна кількість європейців, які проживають в країнах зони євро, починаючи з 1 січня становитиме 328,6 млн. з 499,7 млн. осіб, які мешкають в усіх країнах-членах ЄС.

Словаччина стала четвертою "новою" країною-членом Євросоюзу, що приєдналася до зони євро після розширення ЄС у 2004 році. До зони євро також раніше приєдналися Словенія, Мальта та Кіпр.

Євро з’явився у 1999 році, а готівковий євро був запроваджений в 11 країнах-членах ЄС з 1 січня 2002 року. Перше десятиліття існування євровалюти показало, що країни ЄС переносять грошово-біржові колотнечі краще за своїх заокеанських конкурентів.

Євровалютна система, природно, не змогла повністю нейтралізувати кризові явища, але вона зуміла ці негативні процеси приглушити.

"Якби у нас не було євро, наслідки кризи в Європі були б набагато масштабніші, - вважає керівник Банку Франції Крістіан Нуайе. - Треба визнати, що євро витримав це випробування в основному успішно і вийшов з нього сильнішим".

Від сьогодні у Словаччині мінятимуть місцеву валюту на євро за курсом 30,1260 словацьких крон за 1 євро. 8 січня у Братиславі відбудеться низка урочистих заходів для відзначення приєднання до зони євро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: