Євро впав до чергового мінімуму через поглиблення боргових проблем ЄС

Після введення заборони на незабезпечені короткі продажі ряду цінних паперів в Німеччині інвестори побоюються поглиблення боргових проблем єврозони.

Курс євро до долара 19 травня поновив мінімальний рівень більш ніж за чотири роки, фунт стерлінгів впав по відношенню до долара до найнижчої позначки за 13 місяців.

Аналітики агентства Bloomberg пояснюють динаміку на валютних ринках тим, що після введення заборони на незабезпечені короткі продажі ряду цінних паперів в Німеччині інвестори побоюються поглиблення боргових проблем єврозони.

У ході торгів 19 травня євро подешевшав до 1,2144 доларів - мінімального рівня з 17 квітня 2006 року, і до 8:25 за київським часом коштував 1,2193 долара у порівнянні з 1,2202 долара за підсумками торгів у Нью-Йорку.

Курс єдиної європейської валюти до ієни знизився до цього часу на 0,4% - до 112,06 ієни.

Долар в парі з японською нацвалютою на 8:25 за київським часом торгувався на рівні 91,91 ієни в порівнянні з 92,23 ієни днем раніше.

Починаючи з 19 травня Німеччина ввела заборону на незабезпечені короткі продажі для низки акцій, а також заборонила купувати кредитні дефолтні свопи по облігаціях європейських країн інвесторам, які не володіють базовим активом.

Подібна заборона "створює враження, що влада чекає на більш істотні проблеми, ніж здається на перший погляд, що призводить до зростання побоювань інвесторів", стверджує валютний аналітик Royal Bank of Scotland Грег Гіббс.

Незабезпеченими є такі короткі продажі, коли інвестор сам не володіє цінними паперами або інструментами, на зниження котирувань яких він робить ставку. Вважається, що подібні "голі" продажі стимулюють спекулятивну активність і сприяють формуванню криз, подібних до недавньої грецької.

Читайте також:

Експерт: США стануть жертвою другої хвилі кризи

Греція отримала перший транш фіндопомоги

Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Меркель: крах євро розвалить Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: