Єврокомісія хоче більше зерна

Європейська комісія вважає занадто жорсткими квоти на експорт зерна в Україні і пропонує свою допомогу у прогнозуванні урожаю.

Про це Українським Новинам повідомив керівник відділу торгівлі представництва Єврокомісії в Україні Луїс Мануель Портеро Санчес.

Квоти на експорт зерна
Він зазначив, що ЄК знає про те, що в 2007 році в Україні були важкі кліматичні умови, що призвело до необхідності влади здійснити деякі дії. З його слів, ЄК обговорювала це питання з українською стороною, і українська влада завірила, що прийняті міри будуть тимчасовими, і здійснюватися будуть під постійним контролем.

"Однак є заклопотаність у зв'язку з тим, що, беручи до уваги останню інформацію про врожай, квоти на експорт є надто жорсткими", - сказав Портеро Санчес.

При цьому Єврокомісія розуміє, що найпізніше в жовтні буде введено більш ліберальний режим щодо зерна.

"У майбутньому важливо лімітувати застосування будь-яких торговельних обмежень, застосовуючи їх тільки в тих випадках, коли існує критичне зменшення продовольства, на основі ретельного прогнозування врожаю", - сказав Портеро Санчес.

Він повідомив, що ЄК запропонувала українській владі доступ до європейської системи розгорнутого аналізу й прогнозування Марс, яка застосовується в сільському господарстві країн Європейського Союзу, щоб Україна могла поліпшити свої можливості прогнозування врожаю.

Як повідомляло агентство, віце-прем'єр-міністр із питань аграрної політики Віктор Слаута вважає припустимим експорт зерна в обсязі до 5 млн. тонн в 2007/2008 маркетинговому році (1 липня 2007-30 червня 2008 року).

Кабінет Міністрів встановив квоту на експорт зерна в обсязі 12 тис. тонн на 2007/2008 маркетинговий рік.

Зокрема, введено квотування експорту пшениці, суміші пшениці й жита (месліна), ячменю, кукурудзи й жита в обсязі по 3 тис. тонн для кожної культури з 1 липня по 1 жовтня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: