Єврокомісія наклала найбільший в історії штраф

Єврокомісія наклала найбільший в історії штраф на Asahi, Soliver, Pilkington і Saint-Gobain за змову.

Берлемон - будівля Єврокомісії
Wikipedia
Єврокомісія оштрафувала японську Asahi, бельгійську Soliver, британську Pilkington і французьку Saint-Gobain на 1,3 млрд. євро за картельну змову.

Про це йдеться в поширеній сьогодні доповіді Єврокомісії. Даний розмір штрафу є найбільшим з тих, які коли-небудь накладалися на компанії за картельну змову.
Наголошується, що протягом 5 років - з 1998 по 2003 рр. компанії встановлювали ціни на автомобільне скло шляхом змови і контролювали близько 90% даної галузі ринку.

Єврокомісія визначила наступні розміри штрафу: для Asahi - 113,5 млн. євро, для Soliver - 4,4 млн. євро, для Pilkington - 370 млн. євро, для Saint-Gobain - 896 млн. євро.

Три з даних чотирьох компаній в 2007 році вже штрафувалися Єврокомісією. Так, в листопаді минулого року Єврокомісія оштрафувала Asahi, американську Guardian, Pilkington і Saint-Gobain на 486,9 млн. євро за картельну змову. Повідомлялося, що даним компаніям вдавалося контролювати зростання цін на листове скло, яке використовується для виробництва віконного скла, дзеркал і скляних дверей.

У період між 2004 і 2005 роками компанії кілька разів піднімали ціни на листове скло. Тоді розміри штрафу були визначені таким чином: для Asahi - 65 млн. євро, для Guardian - 148 млн., для Pilkington -140 млн., для Saint-Gobain - 133,9 млн. євро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: