Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єврокомісія простежить за застосуванням правил ЄС до "Північного потоку-2"

Компанія, що будує "Північний потік-2", подала німецькому регулятору заявку на звільнення від виконання вимог ЄС.

У Брюсселі стежитимуть за тим, як Німеччина застосовуватиме нові газові правила ЄС до трубопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомив у четвер, 16 січня, речник Єврокомісії у відповідь на запит DW.

У Єврокомісії, за його словами, знають про запити компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG на звільнення "Північного потоку-1" і "Північного потоку-2" від виконання вимог Третього енергопакета ЄС. Ці запити були подані до німецького регулятора, тобто Федерального агентства з мереж.

Як повідомило німецьке видання Bild, Nord Stream 2 AG подала заявку 10 січня, і своє рішення регулятор обіцяє ухвалити до 24 травня.

"Як країна-член ЄС, на території якої розташовано перший пункт приєднання ("Північного потоку-1" і "Північного потоку-2" до газотранспортної системи ЄС. - ред.), Німеччина має право ухвалювати відповідне рішення після проведення консультацій з усіма державами-членами ЄС", - заявили DW у Єврокомісії.

Нагадаємо, Євросоюз поширив на газопроводи з третіх країн своє газове законодавство (Третій енергопакет). Повне виключення із цих правил можливе лише для трубопроводів, завершених до 23 травня 2019 року, дня набуття чинності нововведень. Утім, коли в кінці минулого року Німеччина переносила нові норми ЄС у своє законодавство, то правлячі партії прибрали формулювання, де говориться про 23 травня. У Єврокомісії наголосили, що виключення можливе лише для газогонів, завершених до цієї дати: "Ми будемо стежити за тим, щоб держави-члени ЄС застосовували ці правила коректно".

Заявку на виняток для "Північного потоку-2" подали, хоча газопровід ще не добудували. Після ухвалення США рішення про санкції проти газогону швейцарська компанія-трубоукладач Allseas припинила свої роботи в Балтійському морі. Якщо для "Північного потоку-2" не буде застосоване виключення, то його компанії-оператору доведеться відповідати низці жорстких вимог для введення труби в експлуатацію. Головне з них - ця компанія повинна бути цілковито незалежною від власника газопроводу, тобто "Газпрому". Крім того, оператору доведеться або надавати потужності "Північного потоку-2" іншим постачальникам, крім російського монополіста, або ж тримати частину труби порожньою.

Північний потік_1
Газпром

Відео "Північний потік-2" буде добудований, бо це економічний проєкт – Ангела Меркель

З такою заявою виступила канцлерка Німеччини Ангела Меркель після перемов із Путіним. Вона нині у Москві. Переговори тривали за зачиненими дверима. Говорили про ситуацію на Близькому Сході та імплементацію мінських угод, а також про скандальний газопровід.  

"Північний потік-2" буде добудований, бо це економічний проєкт – Ангела Меркель

 

Вибір редакції