Єврокомісія: українську економіку обмежують олігархи

Представник Євросоюзу знайшов причини економічної кризи в Україні: корупція, тяганина, адміністративні бар'єри і влада олігархів.

Напередодні щорічного саміту Україна-ЄС, який має відбутися 4 грудня, Європейська комісія виказала розчарування українською владою та розвитком економіки країни.

Як заявив високопоставлений представник Єврокомісії Хосе Мануель Пінто Тейшейра на брифінгу в Києві, українську економіку обмежують олігархи. Вони ж, з його слів, своєю конкуренцією стримують поліпшення торговельних та економічних зв'язків з Європейським союзом.

На думку Тейшейри, глобальна економічна криза проходить в Україні так важко тому, що країна погано розвивалася протягом двох десятиліть після розпаду СРСР.

"Корупція, тяганина, адміністративні бар'єри будь-якого типу. Це лише деякі речі, які послуговують інтересам тих, хто сьогодні контролює економіку і тих, хто не хоче конкуренції. У них алергія на конкуренцію", - сказав європейський чиновник.

Він підкреслив, що переважна більшість українців не мають ні роботи, ні гідної зарплати, ні відповідного соціального захисту. Тейшейра пояснив це тим, що ситуація в країні подібна на ту, яка була і двадцять років тому.

Тейшейра також наголосив на розчаруванні ЄС новою прозахідною владою, яка очолила країну після Помаранчевої революції.

При цьому він висловив упевненість, що все може змінитися тоді, коли ті, хто володіє "великою частиною економіки, і, отже, безпосередньо впливає на уряд і політиків... зрозуміють, що угода про вільну торгівлю є для України можливістю трансформувати себе і трансформувати свою економіку".

Як очікується, на п'ятничному саміті в Києві буде зроблена оцінку прогресу в новій Угоді про асоціацію, яка "відчиняє двері" для українських товарів на ринок ЄС в рамках Угоди про вільну торгівлю.

Між іншим, на запитання, коли така угода може бути підписана (півтора роки тому деякі політики заявляли, що наприкінці поточного року), Тейшейра відповів, що визначити конкретний термін поки що неможливо.

Читайте також:

Тимошенко назвала точну дату завершення кризи

Європа: Україна дуже корумпована, і ситуація весь час погіршується

МЗС: Україна може подати заявку на вступ у Євросоюз будь-якої миті

Європа прогнозує обвал української валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: