Єврокомісія закликає "Газпром" і Україну розібратися

Єврокомісія закликала "Газпром" і українські владу врегулювати проблему боргу України якнайшвидше.

Газ
Lenta.ru
"Газпром" буде вимушений, у разі неврегулювання боргу у жовтні, почати скорочення поставок природного газу для споживачів України
"Газпром" відкладав рішення проблеми з неплатежами за газ до виборів на Україні, щоб уникнути звинувачень у втручанні в політичний процес, заявив виконавчий директор з комунікацій "Газпром експорту" Ігор Кочеврін в ході телефонної конференції у вівторок.

Він наголосив, що дана проблема є чисто комерційною.

Кочеврін також висловив надію, що ніякого впливу на імпортерів російського газу в Європі в ході дозволу ситуації з неплатежами зроблено не буде.

Європейська Комісія
уже закликала російський "Газпром" і українські власті якнайшвидше врегулювати проблему боргу української сторони, повідомляє Reuters.

"Комісія була проінформована "Газпромом" про проблему, пов`язану з платежами за газ, що поставляється до України, і можливості зниження постачань газу до України у випадку, якщо не буде знайдено прийнятне рішення," - йдеться в заяві Єврокомісії. 

"Комісія закликає до негайного вирішення цієї проблеми," - наголошується в заяві, передає РІА "Новости".

У Раді національної безпеки і оборони України не знають, про які борги України перед "Газпромом" ідеться в сьогоднішній заяві компанії. Про це РБК-Україна заявив заступник секретаря РНБО Юрій Продан.

"Таких боргів, виходячи з сьогоднішньої договірної бази і договірних відносин не повинно бути," - додав він.

Як зазначив Ю.Продан, газ із РФ постачається по ланцюжку RosUkrEnergo - "УкрГаз-Енерго" - споживачі України і НАК "Нафтогаз України".

"Відповідна договірна база не повинна призводити до виникнення якої-небудь можливості заборгованості українських споживачів безпосередньо перед "Газпромом"," - зазначив представник РНБО.

Якщо йдеться про яку-небудь заборгованість RosUkrEnergo перед Газпромом, або "Укргаз-енерго" заборговувала "Газекспорту", то "це питання їх взаємодоговірних відносин", додав він.

Ю.Продан також підкреслив, що особисто він не чув про існування будь-яких заборгованостей від представників Кабінету Міністрів, у тому числі і від представників Міністерства палива і енергетики.

Сьогодні ВАТ "Газпром" спрямував своїм європейським партнерам повідомлення про наявні проблеми з поставками газу до України. 

Про це йдеться в заяві ВАТ ”Газпром”, опублікованій на сайті компанії.

”Російська сторона повністю виконує свою частину контракту. В той же час, заборгованість української сторони за поставки газу становить понад 1 млрд. 300 млн. доларів,” – зазначено в заяві.

(”Газпром” раніше не згадував про борг України за газ. У інформації ”Газпрому” також не вказується, за який період виникла заборгованість і хто конкретно кому винен. Крім того, ”Газпром” напряму не поставляє газ до України. Україна купує туркменський газ – Прим.Ред.).

При цьому в повідомленні зазначається, що "Газпром" неодноразово ставив перед українськими колегами питання про швидке погашення боргу за газ.

”Але ніяких реальних дій не відбувається. Враховуючи наближення осінньо-зимового максимуму споживання газу й систематичне невиконання українською стороною діючих контрактів, "Газпром" буде вимушений, у разі неврегулювання боргу в жовтні, почати скорочення поставок природного газу для споживачів України,” – сказано в заяві.

Також у повідомленні сказано, що узгоджена на 2007 рік ціна газу для України повністю враховує рівень платоспроможності української економіки. Україна готова до ринкового ціноутворення на газ.

”"Газпром" розраховує на конструктивне вирішення проблеми заборгованості нашими українськими партнерами та зі свого боку зробить усе, щоб у повному обсязі виконати всі зобов`язання по експортних контрактах,” – ідеться в заяві.

Прес-секретар глави Мінпаленерго України Костянтин Бородін для РІА Новости прокоментував заяву "Газпром", зазначивши, що Україна зараз вивчає цю інформацію.

"Поставки газу на Україну здійснюється не за міждержавною угодою, а по міжкорпоративних контрактах господарюючих суб'єктів. Міністерство (палива і енергетики) вивчає інформацію, поширену сьогодні нашими російськими партнерами, вивчає ситуацию", - сказав Бородін.За його словами, після детального вивчення цього питання міністерство зробить свої висновки, які будуть обнародувані.

А от лідер БЮТ Юлія Тимошенко запевняє, що уряд під її керівництвом не допустить припинення поставок газу в Україну російським "Газпромом".

Про це вона заявила сьогодні під час прес-конференції, коментуючи заяву представників "Газпрому" щодо накопичення Україною боргу перед "Газпромом" в 1 млрд. дол.

"Ми знайдемо всі елементи співпраці з Росією, щоб ніяких відключень газу не було," - сказала Юлія Тимошенко.

Вона зазначила, що подібні заяви "Газпрому" свідчать про те, що уряд Януковича вдавався до "великомасштабних крадіжок". При цьому Юлія Тимошенко вважає, що представники уряду Януковича мають відповісти суспільству причини накопичення відповідного боргу.

"Я хотіла б, щоб урядовці починаючи з Януковича, Бойка і керівника "Нафтогазу" відповіли перед всім суспільством, хто їм дав право забрати гроші з "Нафтогазу" і накопичити такий борг перед Росією," - сказала Ю.Тимошенко.

Вона висловила впевненість, що згодом відкриються ще факти корупційних зловживань нинішнього уряду.

"І ми будемо розбиратися хто нестиме за це відповідальність," - сказала Юлія Тимошенко.


Як відомо, ”Газпром” через свою дочірню компанію ТОВ ”Газпром експорт” купує газ, що видобувається в Туркменістані, Узбекистані та Казахстані, та продає його компанії RosUkrEnergo AG (Швейцарія), 50% акцій якого належить ”Газпрому”.

RosUkrEnergo доставляє центральноазіатський газ до кордону Росії з Україною і на кордоні перепродує його ЗАТ ”УкрГаз-Енерго”. Ця компанія частину одержаного від RosUkrEnergo газу поставляє кінцевим українським споживачам, а частину - реалізує НАК ”Нафтогаз України” для подальшого забезпечення паливом теплопостачальних підприємств і бюджетних установ.

До січня 2006 року газ до України поставлявся за ціною 50 доларів за 1 тис. куб. м. Із січня 2006 року – по 95 дол. за 1 тис. куб. м, із січня 2007 року – по 130 дол. за тис. куб. м. Європейським споживачам Росія продає газ у середньому по 230 дол. за тис. куб. м.

Україна щорічно споживає близько 75-76 млрд. куб. м природного газу, власний видобуток становить близько 21 млрд. куб. м.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: